У Китаї все ще широко практикується селекція за статтю. Четверта дитина в сім’ї все ще може бути примусово абортована, а примусові аборти та стерилізація ймовірно і надалі використовуються для контролю над дискредитованими меншинами, такими як етнічні тибетці та уйгури. Відповідно до Пекінської декларації – яку Китай підписав як приймаюча країна – це «акти насильства щодо жінок».
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише Католицький оглядач.
"Але впродовж останніх 30 років, а реально – з початку політики однієї дитини у 1980 році – жінки у Китаї зазнають жорстокого поводження з боку Комуністичної Партії Китаю. Ні Пекінська декларація, ні Міжнародний Жіночий День не зробили нічого, аби це зупинити. Будь-які обмеження щодо народження є порушенням прав жінок, і ми закликаємо Комуністичну Партію Китаю припинити будь-який примусовий контроль над населенням", – пише організація "Women’s Rights Withouth Frontiers" ("Права Жінок Без Кордонів") на своєму сайті.
Особливо це стосується тих батьків, у яких є третя дитина. Щодо дітей, які народжуються третіми, слід зазначити, що народжується 133 хлопчики на 100 дівчаток. Такої великої статевої різниці неможливо досягти інакше, ніж через вибіркові аборти.
Загалом у 2023 році в Китаї проживало на 30 мільйонів чоловіків більше, ніж жінок. Це спричиняє багато серйозних соціальних проблем і сприяє жорстокій злочинності, включаючи торгівлю людьми та сексуальне рабство. Це стосується не лише самого Китаю, а й сусідніх країн.
На думку експертів, на рішення батьків убивати дівчаток шляхом аборту впливає кілька факторів:
1) у китайському суспільстві існує традиційна перевага сина над дочкою;
2) це наслідки політики однієї дитини;
3) доступність ультразвукових досліджень, які дозволяють визначити стать дитини;
4) легкий доступ до аборту.
Уже 30 років тому китайці в спеціальній декларації взяли на себе зобов'язання боротися з дітовбивством дівчаток шляхом пренатального вибору статі. Статистика показує, що, незважаючи на плин часу, таке дітовбивство все ще широко практикується.
Китайська організація «Women’s Rights Withouth Frontiers» прагне врятувати дівчаток від абортів, а тих, які вже народилися, – від ризику бути покинутими і від крайньої бідності. Група проводить кампанію «Врятуй дівчинку». Організація зазначає, що, окрім Китаю, проблема пренатального вбивства дівчаток існує й в інших країнах, наприклад, в Індії та деяких пострадянських країнах.
Джерело: Католицький оглядач
Фото