Трьох служителів домашньої церкви в китайській провінції Шаньсі засудили до ув’язнення за надуманими звинуваченнями у шахрайстві. Християнська спільнота розцінює це як чергову атаку комуністичної влади на незалежні церкви, які визнають лише Христа главою Церкви. Про це повідомляє Слово про Слово з посиланням на Christian Today.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Церковна пожертва як «злочин»
Пастор Лі Цзє, пресвітери Хань Сяодун і Ван Цян із церкви «Завітний дім» у місті Ліньфень, були засуджені за нібито отримання «незаконного прибутку». За словами захисників прав людини з організації Christian Solidarity Worldwide (CSW), звинувачення ґрунтувалися не на фактах, а на тиску та маніпуляціях правоохоронців.
Пастора Лі та пресвітера Ханя заарештували ще в серпні 2022 року, а Вана – в листопаді того ж року. Ван Цян відмовився свідчити проти своїх братів по вірі, що могло стати причиною його арешту.
«Наші брати не вчинили шахрайства. Пожертви нашої церкви не є злочином. Ми залишаємося домашньою церквою, яка визнає лише Христа як главу Церкви», – йдеться в офіційній заяві громади.
Таємний суд і порушення прав
Судовий процес розпочався лише у травні 2025 року, хоча чоловіки провели за ґратами майже три роки. Справу розглядали у закритому режимі, а дружин обвинувачених та інших членів церкви залякували напередодні засідання. За даними CSW, адвокатам пропонували м’якше покарання, якщо вони увійдуть до суду без електронних пристроїв. Але обіцянки були знехтувані.
У підсумку:
▪ Лі Цзє і Хань Сяодун отримали по 3 роки і 8 місяців ув’язнення;
▪ Ван Цян – 1 рік і 11 місяців, з урахуванням попереднього утримання під вартою.
Він був звільнений у березні 2025 року під заставу, хоча раніше перебував під так званим «домашнім наглядом у спеціально призначеному місці» – практикою, яку ООН класифікує як примусове зникнення, адже особа тривалий час не має зв’язку з зовнішнім світом.
Продовження репресій у рамках політики «сініфікації»
Цей вирок став ще одним епізодом систематичного переслідування домашніх церков у Китаї, які не підпорядковуються Державній асоціації «Трьох автономій» – офіційно визнаній, але підконтрольній комуністичній владі церковній структурі.
Останніми роками КПК активно впроваджує політику «сініфікації» релігії – тобто підпорядкування Церкви і християнського вчення ідеології Комуністичної партії, змінюючи богослужбові тексти, контролюючи пасторів і забороняючи самостійні зібрання.
Джерело: Слово про Слово
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут