Китай і Росія заявляють про зміну світового порядку та подальшу співпрацю
Європа та світ
17.07.2025
Китай і Росія зміцнюють союз проти Заходу: Пекін відкрито підтримує Москву у війні проти України та протистоянні демократіям

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив про посилення підтримки Москви під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Пекіні. Ця співпраця буде відбуватися першочергово в рамках Шанхайської організації співробітництва, а метою держави оголошують «сприяння формуванню більш справедливого та рівноправного міжнародного порядку», пише c4u.org.ua.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Після понад трьох років повномасштабної війни проти України Росія зміцнює зв’язки з КНР і комуністична держава вже відкрито демонструє підтримку агресору, а також власну готовність до експансії на Сході. Ще в квітні цього року український президент прямо звинуватив Китай у постачанні пороху і боєприпасів для Росії, однак і до цього геополітична роль КНР була очевидно проросійською.

Ці переговори в Пекіні стали кульмінацією низки раундів дипломатичних контактів протягом останніх тижнів. Перед візитом до Сі Цзіньпіна Лавров провів зустрічі з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї і тоді представник КНР заявив, що «китайсько-російські відносини є найстабільнішими та найбільш зрілими серед усіх форматів співпраці між великими державами» у сучасному світі. Цей наратив активно підтримується диктаторами в обох країнах, а російсько-китайська співпраця охоплює ідеологію протиставлення Заходу і домінуванню демократії як певної міжнародної норми. 

Хоча візити сторін і різні зустрічі між представниками РФ і КНР стали звичними в останні роки, однак їхня частота все ж привертає увагу. Сі Цзіньпін та російський диктатор Путін лише особисто зустрічалися понад 40 разів, а кількість інших дипломатичних контактів є в рази більшою. Офіційно Пекін жодного разу не засудив російську агресію як акт війни, не визнав російське керівництво відповідальним за воєнні злочини і за весь період повномасштабної війни лише зміцнював двосторонні зв’язки. 

Помічник російського диктатора Юрій Ушаков вже анонсував наступний візит Путіна до Китаю наприкінці серпня. У контексті цієї дипломатичної динаміки стає зрозумілим, що Москва і Пекін об’єднують свої ресурси та позиції з прицілом на довготривалу конфронтацію з Заходом, формуючи власне бачення глобального порядку. Приводами лише для публічної такої співпраці слугують як спільне святкування 80-річчя завершення Другої світової війни, так і цивілізаційна близькість у протистоянні Заходу.

Два тижні тому міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив головному дипломату Євросоюзу Каї Каллас, що КНР «не може дозволити собі» поразки Росії». Це було сказано у відповідь на звинувачення Китаю у посиленні Росії, що сприяє агресії проти України. Хоча це суперечить офіційним заявам Пекіну про потребу припинити війну і «переговори як єдиний шлях», однак на ділі китайська як економічна, так і військова підтримка РФ є чітким сигналом, кого і наскільки послідовно КНР готова підтримувати.

Джерело: c4u.org.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світЗагрози та викликиВійна
Останні новини
Останні новини