Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив про посилення підтримки Москви під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Пекіні. Ця співпраця буде відбуватися першочергово в рамках Шанхайської організації співробітництва, а метою держави оголошують «сприяння формуванню більш справедливого та рівноправного міжнародного порядку», пише c4u.org.ua.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Після понад трьох років повномасштабної війни проти України Росія зміцнює зв’язки з КНР і комуністична держава вже відкрито демонструє підтримку агресору, а також власну готовність до експансії на Сході. Ще в квітні цього року український президент прямо звинуватив Китай у постачанні пороху і боєприпасів для Росії, однак і до цього геополітична роль КНР була очевидно проросійською.
Ці переговори в Пекіні стали кульмінацією низки раундів дипломатичних контактів протягом останніх тижнів. Перед візитом до Сі Цзіньпіна Лавров провів зустрічі з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї і тоді представник КНР заявив, що «китайсько-російські відносини є найстабільнішими та найбільш зрілими серед усіх форматів співпраці між великими державами» у сучасному світі. Цей наратив активно підтримується диктаторами в обох країнах, а російсько-китайська співпраця охоплює ідеологію протиставлення Заходу і домінуванню демократії як певної міжнародної норми.
Хоча візити сторін і різні зустрічі між представниками РФ і КНР стали звичними в останні роки, однак їхня частота все ж привертає увагу. Сі Цзіньпін та російський диктатор Путін лише особисто зустрічалися понад 40 разів, а кількість інших дипломатичних контактів є в рази більшою. Офіційно Пекін жодного разу не засудив російську агресію як акт війни, не визнав російське керівництво відповідальним за воєнні злочини і за весь період повномасштабної війни лише зміцнював двосторонні зв’язки.
Помічник російського диктатора Юрій Ушаков вже анонсував наступний візит Путіна до Китаю наприкінці серпня. У контексті цієї дипломатичної динаміки стає зрозумілим, що Москва і Пекін об’єднують свої ресурси та позиції з прицілом на довготривалу конфронтацію з Заходом, формуючи власне бачення глобального порядку. Приводами лише для публічної такої співпраці слугують як спільне святкування 80-річчя завершення Другої світової війни, так і цивілізаційна близькість у протистоянні Заходу.
Два тижні тому міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив головному дипломату Євросоюзу Каї Каллас, що КНР «не може дозволити собі» поразки Росії». Це було сказано у відповідь на звинувачення Китаю у посиленні Росії, що сприяє агресії проти України. Хоча це суперечить офіційним заявам Пекіну про потребу припинити війну і «переговори як єдиний шлях», однак на ділі китайська як економічна, так і військова підтримка РФ є чітким сигналом, кого і наскільки послідовно КНР готова підтримувати.
Джерело: c4u.org.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут