Російсько-українська війна стане одним із факторів, що впливатимуть на конклав - релігієзнавець
Християнський світ
30.04.2025
Війна Росії проти України стане одним із факторів, що впливатимуть на рішення кардиналів Римо-католицької церкви під час майбутнього конклаву.

«Російсько-українська війна – один з факторів, що впливатимуть на цей конклав. Може, кардинали і не дискутуватимуть на теми історії українсько-російських відносин, але питання миру і війни якраз лежить у площині миробудування, яку церковники не можуть обійти», - сказав він.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це в коментарі ukrinform.ua заявив релігієзнавець, доктор богослов’я Анатолій Бабинський.

На думку експерта, ситуація в Україні вже продемонструвала, що деякі теоретичні конструкції, які розвивалися в католицькому богослов’ї з часів Другої світової війни, зазнали краху, як-от заклики до роззброєння.

«Ми живемо не в такому ідеальному світі, як декому могло здаватися. А ненасильницький спротив у наших обставинах став би самогубством, і навіть сам Папа Франциск починав це розуміти. Без сумніву, це буде тлом для цього конклаву – у всіх на думці як мінімум у загальних рисах», – пояснив Бабинський.

За його словами, серед переліку кардиналів-фаворитів є ті, що демонструють певні симпатії до Росії або можуть не до кінця розуміти специфіку процесів у пострадянській Східній Європі.

«Є кандидати з Європи з русофільськими поглядами – навіть засуджуючи саму війну, мають певні симпатії до РФ. Вважають, що війна – просто вибрик історії, не бажають бачити її імперіалістичного коріння», – зазначив релігієзнавець.

Також, як висловився доктор богослов’я, кардинали, наприклад, з Африки можуть гірше розуміти контекст ситуації, оскільки походять з країн, що мають особливий характер відносин з Росією.

«Не завжди вбачають її колоніальною державою. Для них колоніальні – це про Захід. Та свого часу я мав зустріч у Кореї з місцевим кардиналом, який продемонстрував абсолютне розуміння ситуації (то був 2015 рік, наші території вже окуповані). Тож географія (регіон походження кардинала – ред.) має значення, але не на 100%», – заявив експерт.

За його словами, під час голосування за претендентів на престол кардинали керуватимуться певними критеріями, яким вони мають відповідати. Насамперед – здатність покращити внутрішній устрій Ватикану і сприяти розвитку Церкви.

«Перш за все сьогодні йдеться про закінчення реформи Римської курії (вищий орган виконавчої влади Ватикану), щоб цей центр працював ефективніше, більше відповідав місії церкви. А вона – незмінна: поширення Євангелія, християнська проповідь в усьому світі», – пояснив Бабинський.

У другу чергу кардиналів, на думку експерта, хвилюватимуть проблеми екології та мігрантів, а потім – геополітики.

«Без сумніву, важливою є геополітика, бо Ватикан завжди наголошує, що він відданий принципам миробудування між народами, і тут дипломатичний досвід кандидата може бути дуже важливим. Гостре питання – відносини з азійськими державами, особливо В’єтнамом і Китаєм, де панують атеїстичні режими», – розповів релігієзнавець.

Як повідомлялося, римо-католицькі кардинали зберуться на конклав, щоб обрати Папу Римського, 7 травня. Загалом близько 135 кардиналів віком до 80 років з усього світу мають право взяти участь у конклаві та вирішити, хто стане наступним лідером Католицької церкви, що налічує 1,4 мільярда вірян.

Джерело: ukrinform.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

 

Християнський світЄвропа та світ
Останні новини
Останні новини