Кожен другий українець перебуває за межею бідності, багато хто втратив доходи через карантин
Аналітика
28.01.2021
За підсумками першої половини 2020 року, рівень бідності в Україні становив 51%

Таку оцінку Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ озвучила в інтерв'ю LIGA.net директорка Інституту Елла Лібанова, передає Цензор.НЕТ.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

"Це оцінка за останніми даними Держстату про доходи і споживання, за якими ми ведемо моніторинг. Зараз цей показник, ймовірно, вищий", — уточнила Лібанова.

За її словами, показник рівня бідності, який розраховує ІДСД, заснований на "розрахунковому прожитковому мінімуму". Станом на середину 2020 року він становив 3845 грн. У той же час "офіційний" мінімум, яким оперує Мінсоцполітики, нижче — 2027 грн.

Читайте також: "Нафтогаз" оприлюднив лютневу ціну на газ: вона нижча рекомендованої

Лібанова зазначила, що в 2020 році бідність в Україні збільшилася, оскільки багато українців втратили доходи через карантин. Вона уточнила, що для бідних людей в Україні характерні такі особливості:

- відсутність вищої освіти (рівень бідності серед громадян з вищою освітою — 11%, серед громадян тільки з середньою освітою - 29%);

- робота з неповним робочим днем ​​або тижнем;

- зарплата, яка межує з мінімальною (з 1 січня 2021 — 6000 грн);

- багатодітні сім'ї.

"Двоє працюючих батьків не можуть повністю забезпечити двох дітей навіть за низькими українськими стандартами. Тобто народження другої дитини створює дуже серйозний ризик бідності. Майже всі члени багатодітних сімей в Україні бідують", — підсумувала Лібанова.

Джерело: censor.net

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

АналітикаЗагрози та виклики
Останні новини