Майже чверть дітей потрапляли хоча б в одну із ситуацій сексуального насильства - дослідження
Загрози та виклики
09.03.2021
83% українських дітей вперше побачили сексуальний контент в інтернеті у віці до 13 років, 24% дітей отримували в інтернеті прохання надіслати відверті фото або прийти на зустріч. Про це свідчать результати опитування «Сексуальне насильство над дітьми та сексуальна експлуатація дітей в Інтернеті в Україні».

Дослідження провела МБО «Служба порятунку дітей» у партнерстві із Уповноваженим Президента України з прав дитини.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Ситуації сексуального насильства та сексуальної експлуатації за останній рік

Майже чверть дітей потрапляли хоча б в одну із ситуацій сексуального насильства чи експлуатації за останній рік. Їм задавали питання про оголені частини тіла в Інтернеті, просили надіслати фото чи відео оголеного тіла, пропонували зустрітися наживо і показати себе оголеним, надсилали фото чи відео оголеного відео. 

Ситуації, що траплялись з найбільшою кількістю дітей, це запитування в Інтернеті щодо їх інтимних частин тіла, розмова з дорослим незнайомцем в Інтернеті та отримання фото чи відео чужого оголеного тіла (14%, та 11% відповідно). 8% дітей просили надіслати фото чи відео їх оголеного тіла та лише 2% надіслали подібні матеріали.

Найбільш чисельними реакціями на ситуації, що стались з опитаними, були пасивні реакції – нічого не зробили (24,2%), обговорили це з друзями (20%) або заблокували людину (49,8%)

З активних реакцій відмітимо позитивні (реакції, що спрямовані на вирішення ситуації, покарання учасників ситуації) – скарга у службу підтримки ресурсу, на якому трапилась ситуація, (14,8%), розповідь дорослим (11,5%) та звернення до поліції (1,3%); та негативні (реакції, що призводили до толерування або здійснення ситуації сексуального насильства чи експлуатації) – спілкування з людиною, не виконуючи її прохань, (16,3%) та прийняття пропозиції (3,3%)

Варто відмітити, що пасивні реакції також ведуть до толерування ситуацій сексуального насильства чи експлуатації.

Читайте також: Народжуваність в Україні знизилася на 40% за 10 років

У якому віці діти вперше стикаються з сексуальним контентом

Близько 40% опитаних дітей вже мають досвід зустрічі з сексуальним контентом, з них 7% бачать його майже щодня. Близько чверті дітей бачать сексуальний контент частіше, ніж раз на місяць.

Більшість дітей вперше побачили сексуальний контент у віці 7-13 років, хоча є опитані, що мали таку зустріч ще у дошкільному періоді - це 4-5 років! Важливо: час знайомства із сексуальними матеріалами омолоджується наряду із початком користування Інтернетом та реєстрацією у соцмережах. 

Більшість дітей побачили сексуальний контент неочікувано для себе, хоча чим старші діти, тим більша частота бажаного самостійного знайомства із сексуальним контентом. Частіше за все діти бачать сексуальний контент як рекламу на сайтах та у соціальній мережі. 

Найбільш часті емоційні реакції на сексуальний контент – здивування, байдужість та відраза. У молодших дітей більше виражений страх. У дітей, що проживають у селі, значущо більш виражена реакція страху та злості у порівнянні з дітьми, що проживають у місті.

Головними джерелами, де діти стикаються із сексуальним контентом, є:

  • реклама на сайті (73,6 %);
  • соцмережі (51,8 %);
  • порнографічні сайти (21,1 %);
  • онлайн-ігри (20,7 %);
  • повідомлення від незнайомих людей (16,7 %);
  • чати (16,5 %);
  • повідомлення від знайомих людей (8,4 %).

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ РОБОТИ З ДІТЬМИ

Розмовляти зі своїми дітьми про особливості безпечної поведінки в Інтернеті та соцмережах, зокрема, з молодшої школи – 1-2 класи.

Інформувати дітей про наявність сексуального контенту з молодшого шкільного віку з метою зменшення випадків непідготовленого знайомства та зниження ризику ранньої травматизації.

Додати до навчання дітей інформацію про безпечне та гігієнічне користування соцмережами (навички блокування акаунтів, подання скарги у службу підтримки, налаштування власного акаунту, як приватного і т.д.), також розпочати з молодшої школи.

Додати до навчання дітей інформацію про технічну безпеку перебування в Інтернеті – захист власних даних, важливість запам'ятовування паролів, видалення власних сторінок і т.д. використання захисних функцій соцмереж, можливо у форматі тренінгів з відпрацюванням навичок.

Ознайомитись із методикою дослідження та повними результатами можна за посиланням.

Враховуючи зазначете, закликаємо розмовляти зі своїми дітьми про безпечну поведінку в інтернеті та обмежувати контент, який може бачити дитина. Закликаємо молитися, щоб Господь беріг дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

За матеріалами: osvitoria.mediaЗвіт

_____________________

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Загрози та виклики
Останні новини
Останні новини