Молодь не бачить сенсу у вищій освіті
Аналітика
07.05.2025
Сучасна молодь усе менше бачить сенс у здобутті вищої освіти

На це вже не перший рік звертають увагу різноманітні іноземні видання.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Зокрема, нещодавно «Bloomberg» опублікувало об’ємний матеріал, присвячений цій проблемі у Сполучених Штатах, пише vseosvita.ua.

Як зазначається в статті, все більша кількість молоді у 17—18 років не розуміють, навіщо вступати до університету, який принесе лише додаткові витрати для родини, якщо можна почати заробляти «тут і зараз».

В якості прикладу наводиться, зокрема, невеличке місто Ментор, яке має 47000 жителів. Частка чоловіків, які здобувають вищу освіту в цьому районі, за останнє десятиліття зменшилася на понад 15%, що є найбільшим спадом у всьому США.

Загалом подібне явище спостерігається по всій країні. З 2011 по 2022 рік частка американців, які навчаються у закладах вищої освіти, зменшилася на 1,2 мільйона. Головною причиною відмови від університетів багато хто називає надто високі ціни. Освіта навіть у державному закладі тут коштує близько 25000 доларів щорічно, а в приватному — вже 100000.

У деяких старших школах доходить до того, що з чотирьох старшокласників лише один або двоє планують вступати до університету. Інші вірять, що зможуть розпочати власну кар’єру, оминувши студентське життя. Частина вчителів середніх шкіл звинувачує інфлюенсерів у пропаганді відмови від навчання в коледжах.

"Ви бачите багато інфлюенсерів, які кажуть, що вам не потрібно йти до коледжу, і коли люди це бачать, вони слухають", — каже вчителька середньої школи Ріта Содер

Тренер одного з коледжів Девід Прайс вважає, що молодь, фактично, недалекоглядна і зосереджена на «негайному задоволенні».

"Є так багато речей, які виштовхують молодь з коледжу. Я думаю, що значна частина суспільства загалом зосереджена на негайному задоволенні, а не на розгляді цілісної картини", — каже тренер Прайс. 

Ліз Брейнард, директорка-консультантка організації, що допомагає учням визначити свої кроки після закінчення школи, також підтверджує падіння ентузіазму молоді щодо вступу до ЗВО. За її спостереженнями, від навчання відмовляються переважно учні, які мають високий середній бал та відмінні результати на іспитах. Деякі з таких клієнтів Брейнард зізнавалися, що їм просто нудно.

В Європі кількість студентів також починає зменшуватися, попри приріст населення. За прогнозами, кількість 18-річного населення Британії досягне свого піка в цьому столітті у 2030 році, проте кількість заявок до університетів знижується вже зараз, і таке зниження очікується й надалі. У Британії причинами цього називають пандемію коронавірусу, вартість навчання та стан економіки.

Аналогічне зниження кількості вступників відбувається і в Німеччині. Німецькі виші спостерігають спад кількості студентів уже кілька років. Загалом падіння становило від 1,7% до 2,5%. Це число може здатися незначним, до того ж у деяких типах німецьких ЗВО відбулося навіть зростання кількості вступників. Проте у звітах наголошується, що це насамперед зумовлено припливом іноземних студентів, кількість яких лише протягом 2013—2023 років зросла на 52%. Отже, європейська молодь, так само, як і американська, має проблему з поступовою втратою інтересу до вищої освіти.

Джерело: vseosvita.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

АналітикаОсвіта і наукаМолоде життяЄвропа та світ
Останні новини
Останні новини