МОН хоче розширити перелік національних іспитів як альтернативу НМТ при вступі в університети
Освіта і наука
22.12.2025
Міністерство освіти та науки планує розширити перелік національних іспитів як альтернативу НМТ при вступі в українські виші у 2026 році
"Наступного року ми плануємо як додаткову опцію розширювати перелік національних іспитів, які можуть бути альтернативою НМТ. Але це не масові випадки, і якщо до нас будуть звертатися абітурієнти з результатами іспиту за кордоном тієї чи іншої країни, ми будемо ці результати визнавати. Тому що ми зацікавлені, щоб ці молоді люди залишались в нашій системі освіти", - розповів заступник міністра освіти та науки Микола Трофименко.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це заявив заступник міністра освіти та науки Микола Трофименко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, передає ukrinform.ua.

Він зауважив, що у 2025 року МОН надало змогу вступати в університети за результатами не НМТ, а польської матури (egzamin maturalny). Але, за його словами, рішення про це ухвалили у вересні, і таких випадків було небагато.

Трофименко наголосив, що запровадження цієї новації не є заміною мультипредметного тесту, бо НМТ показала свою дієвість і ефективність за кордоном.

"Така можливість передбачена, щоб не створювати додаткових перепон для абітурієнта. І тим більше - це в основному дуже сильні студенти. Тому що скласти ту ж саму матуру, або аналог в інших країнах – це не так легко насправді. Треба як мінімум знати мову. Плюс наповнення там, особливо математики, та й загалом – там набагато вищий рівень вимог", - додав Трофименко.

Джерело: ukrinform.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Освіта і наукаСуспільство
Останні новини
Останні новини