Моральний релятивізм — це погляд більшості з покоління Z. Що робити?
Аналітика
01.02.2021
Моральний релятивізм — «думка більшості» покоління Z, оскільки більшість підлітків та молодих людей вірять, що багато релігій можуть призвести до вічного життя, виявило нове дослідження.

Новий звіт від групи Barna у партнерстві з Інститутом Impact 360, зібрав дані від 1503 американських підлітків та молодих людей у ​​віці від 13 до 21 року з 15 червня по 17 липня 2020 року.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Про це повідомляє slovoproslovo.info з посиланням на christianpost.com.

Дослідники виявили, що дві третини підлітків та молодих людей (65%) погоджуються з тим, що “багато релігій можуть призвести до вічного життя” у порівнянні з 58% підлітків та молодих людей, опитаних у 2018 році для.

«Це кардинальний зсув, у тому що, як чітко навчав Ісус в Ів. 14:6, „Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене”. Тож ексклюзивізм таким чином є частиною історичного християнства. Проте навколишній культурний контекст говорить: “Ні, багато релігій можуть привести до вічного життя”», — сказав Джонатан Морроу, директор з питань культурного спілкування та студентства в Інституті Impact 360, під час відкриття дослідження 24 січня.

Крім того, 31% підлітків та молоді “твердо погоджуються” з тим, що “морально правильно і неправильно змінюється з часом, і засноване на суспільстві”, у порівнянні з лише 25% у 2018 році. Ще 43% погоджуються “не зовсім”.

“Це означає буквально моральну реальність… моральна правда змінюється в міру зміни суспільства, — сказав Морроу. — Це матиме руйнівні наслідки для кожного, хто намагається жити за Божим добрим задумом і процвітати, оскільки Він задумав їх функціонувати в цьому світі як носії Його образу”.

Лише 10% опитаних “категорично не погоджуються” з тим, що “морально правильно і неправильно змінюється з часом залежно від суспільства”. Морроу описав цю меншість як групу “переконливих людей у ​​поколінні Z, які насправді думають, що об’єктивна істина і мораль дійсно існують і не змінюються залежно від бажань людей, почуттів або суспільства з часом, але є остаточний орієнтир, є остаточний якір моральної та духовної реальності”.

“Але простий факт у тому, що моральний релятивізм не просто прокрався у світогляд покоління Z, — підкреслив він. — Зараз це думка більшості”.

Щоб допомогти підліткам та молодим дорослим зрозуміти й повірити, що мораль насправді має «фіксовану точку відліку в природі й характері й Божих заповідях, що кореняться у Святому Письмі», Морроу запропонував наступне.

По-перше, він порадив церковним провідникам та батькам навчати молодих людей «переходити межі сприйманого зв’язку з реальним зв’язком», особливо в сучасному «цифровому Вавилоні». “Існує безліч даних про гіперзв’язок цього покоління, принаймні в цифровій формі, — сказав він. — Але реальність така, що їм потрібні реальні стосунки, справжня підзвітність, справжня дружба, справжнє співчуття, справжнє розуміння”.

Читайте також: Діти з релігійним вихованням щасливіші та мають міцніше здоров’я, - Гарвардський університет

По-друге, Морроу заявив, що поколінню Z потрібно розвивати навички, щоб “перейти від того, що я хочу почути, до того, що мені потрібно почути”. Не ”Чи мені це здається добре?”, а “Це правда? Особисті почуття та переживання важливі, але вони не остаточні. Просто тому, що я вірю чи відчуваю себе певним чином, це не означає, що реальність така”.

Підлітки та молодь також повинні “перейти межі помилкової толерантності до справжньої терпимості”.

“Якщо я зможу прийти до когось, з ким я, можливо, не погоджуюсь спочатку, як до носія образу, це змінює розмову, — сказав він. — Практично в будь-якій точці нашої культури зараз усі ставляться в бінарний файл: ми проти них. Ви обираєте своїх нас, ви обираєте своїх них. Це протилежні сторони, йдеться про владу, а не про розуміння, і тоді вони стикаються. Це матиме згубні наслідки для культури, а також для наступного покоління та здоров’я наших стосунків“.

Дослідження Барни у 2018 році охарактеризувало покоління Z як “перше справді” постхристиянське “покоління“, лише 4% дотримуються біблійного світогляду.

«Чи дозволить покоління Z правдивості Божого Слова, Його голосу визначати, що є справжнім, а що істинним? — спитав Морроу. — Або вони будуть покладатися на свої почуття та бажання та уподобання як на найгучніший голос?

І це питання постає перед нами, а також наставниками та керівниками, пасторами, молодіжними пасторами, батьками, вихователями: чи дозволимо ми Божому голосу, істині Божого Слова, бути найголовнішим для нас? Або ми дозволимо, щоб моральний релятивізм, наші власні уподобання та бажання та почуття були найгучнішим голосом?»

Джерело: slovoproslovo.info

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

 

 

 

 

Аналітика
Останні новини
Останні новини