Вчені зробили дивовижне відкриття: діти починають вивчати мову набагато раніше, ніж ми думали. Нове дослідження, опубліковане в журналі Developmental Science, показує, що цей складний процес починається вже у віці чотирьох місяців, повідомляє NV.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Тривалий час вважалося, що діти починають засвоювати мовні моделі тільки після того, як налаштовуються на свою рідну мову у віці від 6 до 12 місяців. Однак, як виявилося, це не зовсім так.
До свого першого дня народження діти вже налаштовують свої вуха на звуки рідної мови. Цей процес називається перцептивним налаштуванням. Мозок немовляти починає сортувати звуки, виділяючи найважливіші.
У перші шість місяців діти можуть розрізняти звуки різних мов, навіть тих, які вони ніколи не чули. Наприклад, вони можуть розрізняти певні контрасти в хінді або визначати унікальні тони в мандаринській, навіть якщо зростають в англомовній родині.
Ця дивовижна здатність зберігається недовго. У віці від шести до дванадцяти місяців діти починають зосереджуватися на звуках, які вони чують найчастіше. Для голосних це тонке налаштування вмикається приблизно в шість місяців, а для приголосних — ближче до десяти місяців.
Досі вважалося, що цей процес звуження необхідний немовлятам для того, щоб почати освоювати складніші мовні навички. Однак нове дослідження показало, що немовлята у віці чотирьох місяців уже засвоюють, як фізично вимовляються звуки, задовго до того, як починається це звуження.
Учені провели експеримент із 34 немовлятами віком від чотирьох до шести місяців. Вони створили гру «з'єднай візерунок», використовуючи дві вигадані міні-мови. В одній мові були слова з губними звуками, тоді як в іншій використовували звуки, які вимовляли кінчиком язика. Кожне слово супроводжувалося зображенням мультфільму.
Після того, як малюки вивчили ці міні-мови і навчилися поєднувати картинки, їм показали німі відеоролики, на яких обличчя людини вимовляло нові слова з тих самих міні-мов. Виявилося, що немовлята довше дивилися відео, де обличчя відповідало тому, що вони вивчили.
Це показало, що вони не просто пасивно слухали раніше — вони активно вивчали правила міні-мов і пов’язували ці знання з тим, що бачили.
Це відкриття змінює уявлення про раннє вивчення мови немовлятами. Воно передбачає, що немовлята починають розуміти закономірності в чотири місяці, задовго до того, як вони починають перцептивно налаштовуватися на звуки своєї рідної мови.
Це відкриває нові можливості для допомоги дітям, які можуть зазнавати труднощів із мовленням або мовою. Якщо ми зможемо допомогти раніше, ми можемо домогтися великих змін.
Джерело: NV
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут