Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер,
щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!
З 1 липня на українців чекає багато змін в різних сферах з життя. Підвищується прожитковий мінімум, а разом з ним виросте і комуналка. Також будуть певні "карантинні" зміни.
Про те, що зміниться і до чого готуватися, розповідає редакція APnews.
Карантин
Почнемо, мабуть, з теми, яка останні місяці на слуху: карантин і пандемія. За останнім рішенням Кабміну, адаптивний карантин триває в Україні до 31 липня, тому липень пройде "в тому ж дусі". Більш того, у зв'язку з ростом кількості захворюваності, уряд розглядає також варіант посилення обмежувальних заходів, аж до повернення до того, як ми жили в березні і квітні.
Відзначимо й те, що ЄС не вніс Україну до списку тих, кому з 1 липня дозволено в'їзд на їх територію.
До слова, деякі зміни все ж можуть бути. Зокрема, можуть відкритися кінотеатри. Раніше міністр охорони здоров'я уточнив, що роботу кінотеатрів заборонили до 1 липня, тому логічно, що існує можливість їх роботи з 2 липня, але, за правилами адаптивного карантину, з умовою наповненості не більше 50%.
Прожитковий мінімум
Відповідно до держбюджету на 2020 рік, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць зросте з 1 липня до 2118 гривень. Зараз він становить 2027 гривень. Однак на розмір мінімальної зарплати в Україні це не вплине. Зараз це 4723 грн.
Соцдопомога
Але від прожиткового мінімуму в свою чергу залежать соціальні та трудові виплати, в тому числі і розмір максимальної допомоги по безробіттю. Це означає, що ті, хто отримує максимальну допомогу з безробіття (яка розраховується у процентному співвідношенні від середнього доходу за останні 6 місяців роботи і не може перевищувати зараз чотири прожиткові мінімуми, тобто 8408 грн), з 1 липня отримуватимуть більше — 8788 грн у місяць.
Також розмір мінімальної допомоги по безробіттю залишиться без змін. На період карантину Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збільшив мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 650 до 1000 гривень.
Аліменти
Також через збільшення прожиткового мінімуму збільшиться і мінімальний розмір аліментів. Так, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може становити менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Тому з 1 липня сума складе: для працездатних осіб — до 2197 грн, для дітей до 6 років — 1859 грн, для дітей від 6 до 18 років — 2318 грн, для осіб, що втратили працездатність — 1712 грн.
Пенсії
Слідом за прожитковим мінімум йдуть пенсії: мінімальна пенсія з 1 липня 2020 виросте до 1712 грн (зараз вона становить 1638 грн). Тобто пенсіонерам додадуть 74 грн.
Крім того, перерахують щомісячні виплати для тих, хто має більше необхідного стажу для отримання пенсії. Стаж понад 35 років для чоловіків, а більше 30 років — для жінок. Такі пенсіонери отримають 1% надбавки від мінімальної пенсії за кожен додатковий рік. Зараз ця сума становить 16,38 гривні, а з 1 липня — 17,12 гривні.
Комуналка
Зокрема, мова йде про газ. У липні українцям прийдуть дві платіжки за газ: одна за обсяг спожитого газу в червні, а інша — за транспортування газу в липні. Тариф в першій платіжці впаде, а в другій — збільшиться. Раніше оплата за послугу доставки газу була врахована у вартості палива, то тепер споживачі отримують окрему платіжку за розподіл газу.
Так, з 1 липня виростуть тарифи на транспортування газу. Причому в кожної регіональної компанії вартість підвищення різниться, а десь підвищення взагалі не буде. Наприклад, "Київгаз" збереже діючий тариф — 0,28 грн за куб. А решта додадуть до тарифу від 10 до 90 коп. за куб.
Очікувалося, що ціна на транспортування виросте на 20%, проте у зв'язку з пандемією і фінансовою кризою НКРЕКП внесла корективи у попередній план і знизила тарифи. Детальні дані по областям — на зображенні.
У той же час, НАК "Нафтогаз України" в липні 2020 підвищить ціну на природний газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати на 9,7% (314,4 грн) у порівнянні з ціною поточного місяця — до 3,57 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ).
А ось ціна на природний газ для потреб населення і тепловиробників знизиться і складе 2,142 грн за кубометр (без ПДВ, транспортування магістральними та розподільними газопроводами та націнки газсбита) — це на 5,9% менше, ніж в травні (2,276 грн за кубометр).
Вступна кампанія
Коронавірус, пандемія і карантин внесли свої корективи в навчальний процес. Змін зазнали терміни проведення вступної кампанії у 2020 році: всі дати були перенесені на місяць (серпень).
Штрафи на дорогах
Українських водіїв чекають нові штрафи за перевищення швидкості. Так, штрафи для тих, хто перевищив більше ніж на 50 км/год, можуть досягти 3400 гривень. При цьому зараз за перевищення швидкості до 50 км/год протягом 10 днів треба заплатити 127,5 гривні, понад 50 км/год — 510 гривень.
Також Антон Геращенко заявив, що з 1 липня в Україні почнуть контролювати проїзд перехресть на червоне світло і їзду по смузі для громадського транспорту.
Зміна постачальника газу
З 1 липня в питанні газу зміниться не тільки ціна, але і дещо ще. Зокрема, стане доступна зміна постачальника. Представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, на початку червня ухвалили рішення, яким дозволило побутовим споживачам вільно змінювати постачальника газу.
Причому споживач газу зможе змінювати постачальника буквально в один клік: потрібно відправити новому постачальнику заяву-приєднання. Все інше зробить новий постачальник за допомогою сучасних інформаційних технологій.
Пільговий проїзд у Києві
З 1 липня скасовується пільговий проїзд для людей, які не зареєстровані в Києві. Пільговики, які не зареєстровані в Києві, повинні будуть оплачувати проїзд в міському громадському транспорті на загальних підставах. А пізніше їм відшкодують ці витрати.
Для людей, які зареєстровані в Києві, пільговий проїзд залишається колишнім. Однак в маршрутках доведеться разом з посвідченням, яке дає право пільгового проїзду, пред'явити ще й Картку киянина.
За словами Кличка, це вимушений захід. Справа в тому, що послуги з пільгового проїзду осіб, які не зареєстровані в Києві, столичним перевізникам з державного бюджету не компенсують. Тепер же пільговики без Картки киянина будуть звертатися за компенсацією в орган соціального захисту населення за місцем реєстрації для компенсації витрат на проїзд.
Фінансування лікарень
З 1 липня почнуть діяти зміни, які допоможуть запобігти закриттю медустанов і дозволять їх фінансувати на рівні не меншому, ніж за попередній рік. Так раніше заявляв Степанов. Установи отримають відповідний фінансовий ресурс, який дозволить виплачувати зарплату, не закритися і перебувати на тому рівні, на якому вони знаходяться зараз.
Кримінальні проступки
З 1 липня в Україні змінюються дещо і в кримінальному праві. Так, замість поняття "злочин" з'являється визначення "кримінальне правопорушення". Також змінюється класифікація правопорушень. Якщо до липня було чотири види злочинів — невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі, — то надалі залишаються лише два: злочини (нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі) та кримінальні проступки. Де кримінальні проступки — це порушення, максимальне покарання за які становить штраф до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів (51000 грн).
Рішення внести зміни до визначення кримінальних порушень ввели для того, щоб знизити навантаження на слідчих.
З цілої низки кримінальних правопорушень буде й посилення покарання. Зокрема, за крадіжку максимальний штраф складе 3 тис. неоподатковуваних мінімумів (51000 гривень, хоча раніше складав 1700 гривень). Це не єдине підвищення планки штрафів. Однак обидва види кримінальних правопорушень, так само, як і більшість нетяжких злочинів, підпадуть під поняття кримінального проступку, і будуть розслідуватися за прискореною процедурою: з 72 годин до місяця з дня вручення підозри.
Читайте також: Каталог
корисної інформації щодо карантину та ресурсів для церков
Джерело: apnews.com.ua
Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.
Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!