Кожна восьма жінка у світі зазнавала сексуального насилля в дитячому віці – звіт ЮНІСЕФ
Європа та світ
10.10.2024
Більшість випадків сексуального насилля трапляються у віці від 14 до 17 років

Понад 370 мільйонів жінок і дівчат по всьому світі зазнали зґвалтування або сексуального насильства в дитинстві. Про це йдеться в першому глобальному дослідженні насильства щодо дітей агентства ООН у справах дітей (ЮНІСЕФ), повідомляє УП. Життя з посиланням на Reuters.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Цифра постраждалих зростає до 650 мільйонів, тобто 1 з 5 жінок, якщо враховувати також "безконтактні" форми, як-от словесні та інтернет-образи.

"Масштаби цього порушення прав людини вражають, і їх важко повністю усвідомити через стигматизацію, проблеми з вимірюванням і обмежені інвестиції в збір даних", – йдеться в звіті ЮНІСЕФ.

За даними агентства, більшість сексуального насилля жінки зазнають у підлітковому віці – приблизно від 14 до 17 років. Водночас цей досвід збільшує ризики повторного насильства.

В ЮНІСЕФ називають сексуальне насилля в дитячому віці "поширеним явищем", яке перетинає географічні, культурні та економічні кордони.

За регіонами найбільше постраждалих зафіксували в:

  • Субсахарській Африці – 79 мільйонів (22% жінок та дівчат);
  • Східній та Південно-Східній Азії – 75 мільйонів (8%);
  • Центральній та Південній Азії – 73 мільйони (9%);
  • Європі та Північній Америці – 68 мільйонів (14%);
  • Латинській Америці та Карибському басейні – 45 мільйонів (18%);
  • Північній Африці та Західній Азії – 18 мільйонів (15%);
  • Океанії – 6 мільйонів – 34%.

Після пережитого люди часто переносять свою травму в доросле життя. Це позначається та їхньому повсякденному житті через:

  • соціальну ізоляцію;
  • проблеми із психічним здоров’ям, зокрема тривожність і депресію;
  • труднощі у формуванні здорових відносин;
  • вищі ризики інфікуванням захворюваннями, що передаються статевим шляхом;
  • зловживання психоактивними речовинами.

В ЮНІСЕФ переконані, що тривалі негативні наслідки сексуального насильства в дитячому віці можуть бути ще більш відчутними, якщо постраждала тримає свій досвід у таємниці.

"Сексуальне насильство над дітьми – це пляма на нашому моральному сумлінні. Це завдає глибокої та тривалої травми, часто тим, кого дитина знає і кому довіряє, у місцях, де вона повинна відчувати себе в безпеці", – говорить виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

В організації зауважили, що дівчата стикаються з ще більшими ризиками насильства за умов слабких інституцій, великої кількості біженців через політичні чи безпекові кризи. Унаслідок цього з насильством стикається понад 1 із 4 жінок.

"Діти у таких умовах особливо вразливі до сексуального насильства. Ми є свідками жахливого сексуального насильства в зонах конфлікту, де зґвалтування та гендерне насильство часто використовують як зброю війни", – додала Кетрін Рассел.

Ці дані засвідчують "нагальну потребу" для країн впроваджувати комплексні стратегії профілактики та ефективної боротьби з усіма формами насильства та жорстокими формами поводження з людиною, говорять в агентстві.

За оцінками, від 240 до 310 мільйонів хлопчиків і чоловіків – або приблизно кожен 11 – постраждали від зґвалтування або сексуального насильства в дитинстві.

Джерело: УП. Життя

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світАналітикаСуспільство Загрози та виклики
Останні новини
Останні новини