Віцепрезидент США Майк Пенс у вівторок, 12 січня, відмовився застосовувати 25-ту поправку до Конституції США для усунення діючого президента Дональда Трампа з посади після штурму його прихильниками Капітолія.
Приєднуйтесь до нашої
групи у Телеграм та Вайбер,
щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!
У цей день Палата представників ухвалила резолюцію із закликом до Пенса скористатися 25-ю поправкою до конституції, щоб усунути Трампа, пише dw.com.
"Я не вважаю, що такі дії відповідають найкращим інтересам нашої нації або нашій Конституції", — написав Пенс у листі до спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі у відповідь на її заклик застосувати цю поправку.
За словами віцепрезидента, наразі адміністрація зосереджена на забезпеченні упорядкованого переходу влади, і закликав інших членів Конгресу уникати дій, які "ще більше розділять і розпалюють пристрасті".
"Минулого тижня я не піддався тиску для здійснення дій, які перевищують мою конституційну владу (...) і я не поступлюсь перед зусиллями Палати представників грати в політичні ігри в такий серйозний час у житті нашої держави", — зазначив республіканець у листі, який опублікував його офіс.
Читайте також: У Конгресі США оприлюднили
резолюцію про імпічмент Трампа
Пенс стверджує, що застосування 25-ї поправки як засіб "покарання або узурпації" "створило б страшний прецедент". Лише віцепрезидент США може її застосувати. У цьому разі він би оголосив чинного президента неспроможним виконувати повноваження глави держави та перебрав би на себе керівництво нею.
Друга спроба імпічменту Трампа
11 січня демократи ініціювали в Палаті представників Конгресу США розгляд резолюції про імпічмент президента Дональда Трампа, попри те, що термін його повноважень спливає 20 січня. Демократи звинувачують Трампа в підбурюванні до заколоту, зокрема, в тому, що в виголошеній промові він підбурював своїх прихильників штурмувати Капітолій, що призвело до п'яти загиблих. Це вже друга спроба Демпартії домогтися імпічменту Трампа.
Хоч демократи і контролюють Палату представників і можуть проголосувати за резолюцію щодо імпічменту, але останнє слово тут за Сенатом, де для ухвалення імпічменту потрібно не менше двох третин голосів, тож тут не обійтися без голосів республіканців.
Джерело: dw.com
Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.
Підписуйтесь на нас у Телеграм, Вайбер, Фейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!