Підлітки дедалі частіше обмежують свій час за смартфонами, щоб уберегти психічне здоров’я – опитування
Молоде життя
11.07.2025
Підлітки дедалі частіше роблять перерви у використанні гаджетів замість того, щоб покладатися на контроль батьків

Школярі самостійно вдаються до того, щоб слідкувати за психічним здоров’я, безпекою та концентрацією.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Як зазначає pravda.com.ua, про це свідчать результати дослідження, яке провели фахівці дослідницької компанії GWI, інформує The Guardian.

Автори роботи провели опитування 20 тисяч підлітків віком від 12 до 15 років та їхніх батьків із 18 країн світу. Аналіз показав, що з 2022 року на 18% (до 40%) зросла кількість школярів, які роблять перерви від смартфонів, комп'ютерів та іншої техніки.

За словами директорки центру "Цифрове майбутнє для дітей" Лондонської школи економіки Соні Лівінгстон, висновки підтверджують результати іншого дослідження, яке мають опублікувати незабаром.

Згідно з ним, діти та молодь випробовують різні способи керувати впливом онлайн-життя на свій добробут. Так школярі вдаються до відпочинку від інтернету, шукають більше позитивного досвіду, щоб відволіктися від негативного контенту, а подекуди взагалі відмовляються від соцмереж.

"Діти дізнаються від батьків, ЗМІ чи з власного досвіду, що надмірне використання соціальних мереж не завжди корисне для них. Тому експериментують з різними методами захисту свого добробуту", – вважає дослідниця.

Співзасновниця організації Smartphone Free Childhood (з англ. – дитинство вільне від смартфонів) Дейзі Грінвелл каже, що регулярно спілкується з підлітками, які вирішують відмовитися від інтернету заради власного психічного здоров’я.

"Багато з них усвідомлюють, що ці платформи не нейтральні. Вони створені для того, щоб маніпулювати увагою [...] Підлітки розуміють, що деякі найбільші компанії світу монетизують їхній час, увагу та самооцінку. Тож відмова стала актом бунту", – зауважила Дейзі Грінвелл.

Професор поведінкової науки в Університету Бата Девід Елліс вважає, що підлітки, ймовірно, відкривають для себе функції, які допомагають контролювати час у соцмережах та смартфонах краще, ніж це робить батьківський контроль.

Дослідження GWI також виявило, що залежність від соціальних мереж входить до трійки головних страхів батьків за своїх дітей. Крім того, дорослі переймаються за зміну клімату, війну та вартість життя.

Раніше опитування українських школярів показало, що до третини підлітків віком від 14 до 17 років щодня бачать насильницький контент в інтернеті. Найчастіше такі матеріали викликають у них тривогу, страх та злість.

Джерело: pravda.com.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

 

Більше рубрик та новин тут

Молоде життяАналітика