4 ефективних кроки, як повернути молодь до церкви ― дослідження
Молоде життя
31.08.2021
Сьогодні мова буде йти про молодь, яку називають «міленіалами», віком від 18 до 25 років. Більшість юнаків та дівчат цього віку знаходяться в найбільш хиткому становищі у своїх відносинах з церквою та Богом

Згідно опитування 2000 американських юнаків та дівчат у віці від 23 до 30 років, 69% заявили що регулярно відвідували церкву в 17 років. У 18 років це число знизилося до 58%, у 19 знизилось вже до 40%. І лише 36% у 20 років зберегли звичку регулярно відвідувати церкву. Далі цифри вже не так сильно знижувались, що показує, що найвразливішою віковою групою є саме молодь.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Однією з частих причин цього є вступ до коледжів, який часто супроводжується тим, що молода людина часто їде далеко від рідної церкви. Вона зіштовхується з новим колективом, в який потрібно якось влитися, який у своєї більшості не є християнським. Частина викладачів можуть бути переконаними атеїстами та впливати на юнака. Він вже не так контролюється батьками, тож перед ним постає вибір, який він мусить зробити власноруч.

У 2016 році, вчені з Молодіжного Інституту Фуллера провели 1300 інтерв’ю в більш ніж 250 церков, які стали успішними в молодіжному та підлітковому служінні.

Вчені виділили 4 основних кроки, які були найбільш поширені в цих церквах.

1. Дайте можливість молоді брати активну участь у служінні церкви

Цей принцип працює на прикладі зв'язки ключів. Ідея полягає в тому, що лідери церкви мусять максимально розширити можливості, права та обов'язки для молоді у всіх максимально можливих аспектах церкви, щоб вони могли випробувати свої ідеї та здібності. Наприклад, робити їх відповідальними за підліткове, дитяче служіння і т. д.

Церкви, які були найбільш успішними в молодіжному служінні, використовували цей принцип. Вони покладали церковні обов’язки на плечі молоді, з якими вона могла впоратися, й таким чином давали їм можливість розвивати власні ідеї. Це розвиває довіру, приваблює молодь до активного служіння та робить церкву невід’ємною частиною їхнього життя.

Потрібно розуміти, що це обов'язок саме лідерів церкви: в розподілі обов'язків, розвитку довіри та залучення молоді до своєї команди. Просто сидячи на лавці під час служіння, молодь потрапить у хитке становище, адже їх теперішній вік зосереджений на активності та руху, і це те, що буде їх утримувати.

2. Другий крок полягає в чіткому розумінні складної культури, яка оточує молодь

Церква має йти пліч опліч з молоддю, зосереджуючись на трьох питаннях, які задає собі кожна молода людина: «Хто я? Де моє місце? Яке це має відношення до мене?». Церква має зробити велику роботу, пройшовши підйоми та падіння разом з молоддю на довгому шляху, який зміцнить їх стосунки.

Потрібно розуміти всю складність сучасної культури, в якій живе молодь. Потрібно розуміти, що вони знаходяться під великим тиском, намагаючись знайти своє місце в суспільстві, і ви можете дати їм це місце, якщо вам вдасться їх зрозуміти, і дати відповіді на запитання, які вони до себе ставлять.

3. Окрім розвитку відносин однолітків один з одним, потрібно розвивати відносини між поколіннями

Крім взаємовідносин з однолітками, церкви з успішним молодіжним служінням взяли на себе зобов'язання розвивати відносини між поколіннями, щоб створити «теплу родину».

Читайте також: Як утримати сучасну молодь в церкві ― секрет в руках дорослих. Поради від успішного молодіжного руху

«Молодь покидає церкву, тому що дуже просто покинути будівлю, ― пояснив Тоні Содер, який працює в молодіжному служінні майже три десятиліття. ― Але не так просто покинути сім’ю. Молодим людям необхідно просто відчути що Тіло Христове ― це сім'я, а не просто будівля. На жаль, більшість юнаків та дівчат цього не відчувають. Вони не відчувають повноти того, що пропонує їм Тіло Христове, тому що вони не знають, що в їх команді є дорослі».

4. Не заощаджуйте на молодіжному служінні

Мелоун з Молодіжного руху Elevate, звернув увагу на важливість інвестування енергії, часу, фінансових ресурсів у молодіжне служіння.

«Багато церков вважають, що цим можна займатись абияк, для галочки, ― сказав він. ― Ось чому ви обмежені маленькими зібраннями, вечорами піци та іншими маленькими ініціативами, які не потребують багато коштів. Але в підсумку це показує те, наскільки ви оцінюєте свою молодь. У підсумку ця економія зіграє більше прости вас самих».

Мелоун провів останні шість років, працюючи з молоддю, і найчастіше він чув від них одну річ. Всі вони назвали своїм головним бажанням відчувати, що їх цінують в церкві. І ви можете показати їм, що ви їх цінуєте, якщо будете інвестувати в них зусилля, а не економити на всьому.

«Молодь ― це саме те, в що варто інвестувати, саме вони штовхають прогрес та зміни. Якщо подивитися в історію, ви помітите що у центрі майже кожної великої революції ― Французької революції, Американської революції, більшість її учасників була молоддю віком від 20 до 30 років. Якщо ми хочемо змінити світ, я думаю, що наша найбільша стратегія ― інвестувати в молодь, ― каже він».

За матеріалами christianpost.com

Фото

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут.

Молоде життяВсе для церковАналітикаХристиянський світ
Останні новини
Останні новини