37% українських дітей не мають бажання відвідувати гуртки, а 36% не ходять на позашкільні заняття через брак фінансових можливостей. Найгостріша проблема спостерігається у сімʼях внутрішньо переміщених осіб – 50%. Ще 33% школярів не можуть ходити на гуртки через їхню відсутність, особливо це стосується сільської місцевості – 62%.
Про це йдеться у результатах дослідження у сфері освіти "Індекс майбутнього: професійні очікування та розвиток підлітків в Україні" за ініціативи "Фундації Олени Зеленської", передає OBOZ.UA. Згідно з даними, рівень участі дітей у позашкільній освіті також залежить від освітнього рівня їхніх батьків.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Так, у родинах, де батьки мають середню освіту, гуртки відвідують 76% дітей. Цей показник зростає до 96% там, де батьки мають науковий ступінь.
У сім’ях, які можуть дозволити собі купівлю житла, рівень залученості зростає до 93%. Водночас, у сімʼях, яким не вистачає на продукти, лише 75% дітей залучені до позашкілля.
Найбільш популярними гуртками є спорт – 49% та репетиторство – 44%. При цьому в містах і обласних центрах рівень залучення до цих активностей особливо високий.
У сільській місцевості діти значно активніше долучаються до волонтерства – 30% проти 24% у містах, шкільного самоврядування – 28% проти 23% у містах та підготовки до олімпіад – 24% проти 19% у містах. Такі відмінності можуть бути зумовлені обмеженим доступом до платних послуг і секцій, а також вагомішою роллю школи як центру соціального життя.
Джерело: OBOZ.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут