Самопоклоніння – релігія, що зростає найшвидше
Аналітика
25.11.2021
У своїй останній книзі «Добра віра: бути християнином, коли суспільство нехтує Вами, або вважає фанатиком» Девід Кіннаман і Гейб Лайонс підтверджують, що 84 відсотки американців вважають розваги «найвищою метою життя»

Крім цього, 86 відсотків кажуть, що для отримання задоволення потрібно «прагнути найбільш бажаного».

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

91 відсоток людей погоджуються із твердженням: «Щоб знайти себе, зазирни всередину себе».

У наші дні твердження Вестмінстерського катехизу було перевернуто з Бога на людину, тобто головна мета людини – вічно прославляти себе і насолоджуватися собою. Можна навіть сказати, що поклоніння самому собі є найбільш релігією, що зростає найшвидше. Це також одна з найстаріших релігій у світі (див. Буття 3). Щобільше, ця релігія є причиною багатьох найгостріших соціальних та політичних проблем наших днів.

Шість заповідей релігії самопоклоніння

  1. Ваш розум є джерелом і зразком істини, тому, незважаючи ні на що, довіряйте собі.
  2. Ваші емоції дуже важливі, тому ніколи не нехтуйте ними (і не дозволяйте нікому ставити під сумнів) ваші почуття. 
  3. Ви самодостатні, підлаштуйте всесвіт під себе, під свої мрії та бажання.
  4. Ви − найважливіший, тому завжди дійте відповідно до своєї головної мети: вічно прославляти себе і отримувати від цього задоволення.
  5. Ви − еталон чесноти, тому не дозволяйте нікому утискувати вас застарілим уявленням про грішника, який потребує благодаті і прощення. Ви самі знаєте, як правильно жити та чинити.
  6. Ви − творець. Ви самі створюєте себе, свою особистість, цілі та здійснюєте все, чого прагнете.

Ця релігія є основою багатьох найгостріших соціальних і політичних проблем сучасності.

У чому проблема?

Проблема цього культу поклоніння собі полягає в наступному: по-перше, це повстання проти Бога, а по-друге, це прагнення бути самодостатнім джерелом істини, чим ми поступово зводимо себе з розуму. Коли ж ми намагаємося знаходити задоволення догоджаючи собі, то перетворюємося на жалюгідні уламки. Якщо стаємо власним еталоном добра і справедливості, то стаємо огидно самозадоволеними. У випадку, коли ми прагнемо самосхвалення, то стаємо жалюгідними.

Читайте також: #Коробочкащастя: християни запустили благодійний челендж до Різдва (ВІДЕО)

Чому це відбувається? Все дуже просто. Ми не Бог і ніколи не повинні довіряти собі більше, ніж Йому, або бути самозадоволеними та самозачарованими. Ми були створені, щоб шанувати когось нескінченно цікавішого та дивовижнішого, ніж ми самі, і стаємо по-справжньому вільними, коли шануємо Того, хто нас створив. Як сказав Альберт Ейнштейн: «Людина починає жити лише тоді, коли їй вдається перевершити самого себе».

Чим більше ми егоцентричні, тим менше відчуваємо страх; що менше страху ми відчуваємо, то більш невільними стаємо.

Понад 35000 людей на рік долають непростий шлях до гори Еверест у Непалі, 4,5 мільйона – до Гранд-Каньйону, 3,5 мільйона – до парку Йосеміті та 30 мільйонів – до Ніагарського водоспаду. У глибині душі ми прагнемо поклонятися. Ми створені для цього, і наука поступово приходить до цієї давньої біблійної істини.

Вчений Пол Піфф із Каліфорнійського університету в Ірвіні ввів термін «маленьке я» для опису цього феномену. За словами Піффа, після того, як його піддослідні зазнали впливу кількох «збудників поклоніння», було виявилено, що люди відчували себе «менш самовпевненими і поводилися більш просоціально». Люди, сповнені благоговійного страху, були щедрішими, уважнішими до потреб інших і більш дбайливими до природи.

Вчений-біхевіорист зі штату Арізона Мішель Лані Шіота виявила, що благоговіння не лише сприяє ухваленню шляхетних рішень, а й також покращує наше пізнання. Благоговіння робить нас менш сприйнятливими до поганих аргументів і більш чуйними до добрих. Існує безліч досліджень психологів, які показують, що захоплення прекрасним значно знижує  депресію.

Якщо ми хочемо жити щасливим і повноцінним життям, ми повинні захоплюватися Тим, хто нескінченно більший за нас. Якщо ми хочемо впливати на суспільство, слід орієнтувати своє життя на Бога.

Страшний Бог у великому сонмі святих, страшний Він для всіх, хто Його оточує (Пс. 89: 7).

Джерело: slovoproslovo.infо

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики ⁸

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут.

АналітикаЗагрози та викликиЄвропа та світ
Останні новини
Останні новини