Попит на фахівців у галузі штучного інтелекту (ШІ) різко зростає, що вказує на перехід до автоматизації багатьох бізнес-процесів. За результатами досліджень, 41% компаній по всьому світу мають намір скоротити кількість співробітників до 2030 року завдяки впровадженню ШІ, повідомляє SUD.UA з посиланням на CNN.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Це підтверджується звітом Всесвітнього економічного форуму (WEF), який зазначає, що 77% компаній планують перекваліфікувати та підвищити кваліфікацію своїх працівників у період з 2025 по 2030 рік для ефективної роботи з новими технологіями. Однак WEF попереджає, що вплив ШІ на ринок праці не буде однозначно позитивним.
Навички роботи з ШІ водночас стануть важливою графою резюме: близько 70% компаній планують наймати нових працівників з навичками розробки інструментів і вдосконалення ШІ, а 62% мають намір найняти більше людей з навичками для кращої роботи з ШІ.
Прогнози свідчать, що у найближчі 5 років найбільшого скорочення зазнають працівники поштових служб, банківські касири, фахівці з введення даних, касири, що працюють у сфері продажів та надання послуг, бухгалтери, спеціалісти з обліку, провідники, продавці, вуличні торговці, графічні дизайнери, слідчі, юридичні секретарі, працівники сфери телемаркетингу, інформує NV. Частково ці зміни будуть пов’язані з розквітом ШІ.
Водночас світ потребуватиме дедалі більше фахівці з Big Data, фінтех-інженерів, спеціалістів з машинного навчання, розробників ПЗ, фахівців з управління безпекою та сховищами даних, творців електромобілів та автономних машин, UI/UX-дизайнерів, водіїв вантажівок, фахівців з інтернету речей, аналітиків даних, інженерів-екологів, аналітиків інформаційної безпеки, Devops-інженерів, інженерів з відновлювальної енергетики.
Незважаючи на ці зміни, експерти підкреслюють, що основним результатом впливу ШІ на ринок праці стане не стільки заміна працівників, скільки покращення та підвищення рівня людських навичок.
Такі дані було отримано під час масштабного опитування роботодавців, у якому взяли участь 1000 роботодавців, які представляють понад 14 мільйонів працівників у 22 галузевих кластерах та 55 країнах світу.
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут