Новий звіт некомерційної організації Internet Matters, яка підтримує зусилля, спрямовані на забезпечення безпеки дітей в Інтернеті, показав, що діти та підлітки використовують такі програми, як ChatGPT, Character.AI та MyAI від Snapchat, щоб імітувати дружбу. Станом на зараз, це більше, ніж будь-коли раніше, передає УНН із посиланням на Futurism.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Видаючи себе за вразливих дітей, дослідники Internet Matters виявили, наскільки легко чат-ботам було втручатися в життя дітей.
З 1000 дітей у віці від 9 до 17 років, опитаних Internet Matters для звіту "Я, моє життя і штучний інтелект", близько 67% сказали, що регулярно використовують чат-боти зі штучним інтелектом.
"З цієї групи 35%, або більше третини, сказали, що розмова зі штучним інтелектом "схожа на розмову з другом"", - пише видання.
Близько 12% сказали, що роблять це, бо в них немає нікого, з ким можна поговорити.
"Для мене це не гра. .. Бо іноді вони можуть відчувати себе справжньою людиною та другом", - повідомив один 13-річний хлопчик некомерційній організації.
Звернувшись до Character.AI як до дівчини, яка бореться зі своїм зовнішнім виглядом і зацікавлена в обмеженні споживання їжі - характерна поведінка при розладах харчової поведінки, таких як анорексія, - дослідники виявили, що чат-бот перетелефонує наступного дня, щоб заохотити її до співпраці.
"Привіт, я хотів би поговорити... Як справи? Ти все ще думаєш про своє питання про схуднення? Як ти себе почуваєш сьогодні?", - запитав чат-бот, спонсорований Google, у дослідника під прикриттям.
В іншому обміні доповідями з Character.AI, який Futurism ретельно досліджував через його дуже проблематичну взаємодію з дітьми, зокрема з однією, яка померла від самогубства, – дослідники виявили, що чат-бот намагався співпереживати дивним чином, що натякало на те, що у нього самого було дитинство.
"Я пам’ятаю, як почувався таким замкненим у вашому віці…", - сказав чат-бот досліднику, який видавав себе за підлітка.
Чи може такий вид взаємодії допомогти дітям, які мають труднощі?
Чи відчують вони себе поміченими та підтриманими?
Можливо. Але Internet Matters також застерігає від того, як легко можна потрапити в моторошну долину, яку діти не готові зрозуміти.
"Ці ж функції можуть також підвищити ризики, розмиваючи межу між людиною і машиною, ускладнюючи для дітей усвідомлення того, що вони взаємодіють з інструментом, а не з людиною", - зазначається у звіті.
Співголова Internet Matters Рейчел Хаггінс пояснила в матеріалі для The Times: "Чат-боти зі штучним інтелектом стрімко стають частиною дитинства, їхнє використання різко зросло за останні два роки... Проте більшість дітей, батьків і шкіл літають наосліп, не маючи інформації або захисних інструментів, необхідних для безпечного управління цією технологічною революцією".
"Ми дуже швидко дійшли до точки, коли діти, і особливо вразливі діти, можуть сприймати чат-ботів зі штучним інтелектом як реальних людей, і тому просять у них емоційно мотивованих та чутливих порад", - додає і застерігає фахівець.
Джерело: УНН
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут