Багато досліджень та експертів заявляють, що з моменту появи мобільного телефону людські когнітивні здібності та психічне здоров’я з кожним роком погіршуються.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
При цьому кореляція між цими питаннями повністю не доведена, але що стосується соцмереж, то кореляція у цьому випадку здається більш очевидною, пише meta.ua.
Головний хірург США доктор Вівек Мурті офіційно попередив батьків про те, що є достатньо доказів того, що соціальні мережі небезпечні для дітей і підлітків. Він заявив: "Підлітки, які користуються соціальними мережами понад три години на день, стикаються з подвійним ризиком депресії та симптомів тривоги, що особливо небезпечно, враховуючи, що середня кількість часу, яку діти використовують у соціальних мережах, становить 3,5 години на день".
Звичайно, тут згадано дані стосовно жителів США, але глобально тенденція сильно не відрізняється.
Нещодавні дослідження, проведені Консультативним комітетом з питань соціальних медіа та психічного здоров’я молоді США показали, що 95% підлітків віком 13–17 років користуються програмою для соціальних мереж, а більше третини кажуть, що користуються нею "майже постійно".
Крім того, дослідження Common Sense Media показало, що в середньому підліток проводить 7 годин 22 хвилини, дивлячись на екран щодня. З 2015 року час, проведений американськими підлітками за екраном, збільшився приблизно на 2 години. Крім того, хлопці-підлітки проводять щодня майже на 1 годину більше часу перед екраном, ніж дівчата-підлітки. Якщо говорити конкретно про соціальні мережі, то люди віком до 18 років щодня проводять у TikTok в середньому 1 годину 47 хвилин.
Дослідження показують, що соціальні медіа можуть увічнити "невдоволення своїм тілом, невпорядковану харчову поведінку, соціальне порівняння та низьку самооцінку, особливо серед дівчат-підлітків".
Майже 1 з 3 підлітків повідомляє, що може сидіти за екраном до півночі або пізніше, і більшість при цьому сидять у соцмережах на мобільному телефоні. Ці рівні залежності та їх поширеність викликають стривоженість у психологів по всьому світу.
У жовтні 2023 року десятки штатів США подали до суду на META (Facebook) за заподіяння шкоди молоді і сприяння кризі психічного здоров’я молоді через навмисне створення функцій у Facebook та Instagram, які викликають залежність дітей від їхніх платформ.
Джерело: meta.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут