Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Як передає ukrinform.ua, про це повідомляє The Guardian.
Глобальне потепління, спричинене спалюванням викопного палива, призводить до танення крижаних покривів та льодовиків по всьому світу. За словами дослідників, найбільший ризик відновлення вивержень вулканів існує у Західній Антарктиді, де під товстим шаром льоду лежать щонайменше 100 вулканів. Цей лід, швидше за все, буде втрачено у найближчі десятиліття і століття через глобальне потепління.
Виверження вулканів можуть тимчасово охолодити планету, викидаючи в атмосферу частинки, що відбивають сонячне світло. Однак тривалі виверження можуть призвести до викиду в атмосферу значної кількості парникових газів, включаючи вуглекислий газ і метан. Це призведе до подальшого нагрівання планети і потенційно створить замкнене коло, в якому підвищення температури призведе до подальших вивержень і ще більшого глобального потепління, йдеться у матеріалі.
Пабло Морено-Єгер з Університету Вісконсину в Медісоні, який очолював дослідження, сказав, що, оскільки льодовики відступають через зміну клімату, можна припустити, що вулкани будуть вивергатися частіше, а виверження ставатимуть більш вибухонебезпечними.
За словами Морено-Єгера, проведене дослідження припускає, що це явище не обмежується Ісландією, де спостерігається підвищена вулканічна активність, а може відбуватися також в Антарктиді.
«Інші континентальні регіони, такі як частини Північної Америки, Нової Зеландії та Росії, також потребують більш пильної наукової уваги», – сказав він.
Попередні дослідження показали, що після останнього льодовикового періоду вулканічна активність у світі зросла у 2-6 разів, але чилійське дослідження стало одним із перших, яке показало, як це сталося.
Джерело: ukrinform.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут