Вашингтон сколихнув Ukrainian Week 2025 – найбільший адвокаційний захід року
Європа та світ
10.02.2025
Український тиждень 2025 у Вашингтоні зібрав на своїх полях понад 1000 учасників та став найбільшим адвокаційним заходом після інавгурації Д.Трампа. Даний захід підкреслив спільні християнські цінності та зміцнив партнерство між політичними, діловими, релігійними та науковими колами двох країн

Український тиждень у Вашингтоні є одним з наймасштабніших майданчиків адвокації та партнерства України зі США, що проводиться щорічно в перший тиждень лютого в столиці США.

Цього року Вашингтон, округ Колумбія, став центром глибоких дискусій щодо пошуку шляхів подолання проблем війни, стійкості, єдності, відновлення та майбутнього України. Захід об'єднав понад тисячу делегатів та поважних гостей: конгресменів, сенаторів, державних управлінців США і України, керівництва Офісу Президента України, членів Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України, очільників міст, глав та депутатів обласних і міських рад, науковців, очільників церков та релігійних  об’єднань, громадських діячів, бізнесменів, благодійників і меценатів, а ткож української діаспори з усіх штатів США, загалом Український тиждень відвідала рекордна делегація з України - близько 200 делегатів.

В рамках тижня відбулося понад 10 потужних заходів:

- Прийом за участі суспільних лідерів України, Ізраїлю та США

- Саміт Українсько-Американського партнерства

- Бізнес-форум Україна-США разом з U.S.-Ukraine Business Council (USUBC)

- Молитва про справедливий мир в Україні та Ізраїлі

- Українське Прийняття на Міжнародному Саміті Релігійної Свободи

- Американсько-Український жіночий форум

- Форум сім’ї та демографії

- Зустріч з нобелівськими лауреатами

- Форум освіти та лідерства

- Українсько-американський ветеранський форум «Стійкість та відновлення»

- Український молитовний сніданок у Вашингтоні

- Гала Вечеря «Разом з Україною»

Ukrainian Week підкреслює стійкість України, просуває її цінності та сприяє міцному партнерству між політичними, діловими, релігійними та науковими секторами в обох країнах. Український тиждень також посилює зобов’язання США підтримувати Україну, об’єднуючи американців і українців у спільному прагненні до демократії, релігійної свободи та суверенітету. Як символ солідарності, ця подія відображає спільні християнські цінності, які об’єднують обидві країни у прагненні до мирного та процвітаючого майбутнього.

Ось деякі із заходів, які відбувалися у межах Ukrainian Week 2025 з 3 по 8 лютого.

 

МОЛИТВА ЗА СПРАВЕДЛИВИЙ МИР В УКРАЇНІ ТА ІЗРАЇЛІ

 

 

Під час Українського тижня відбулося на молитовне зібрання, присвячене пошуку справедливого миру для України та Ізраїлю. Зібрання стало потужним свідченням віри, єдності та непохитної надії на краще майбутнє.

Пастор Євген Устенко зазначив: «Зрештою, є хтось, хто має більшу владу, хтось керує всім, що відбувається у світі».

У ході зустрічі прозвучало відеозвернення начальника Головного управління розвідки МО України генерал-лейтенанта Кирила Буданова, у якому було наголошено на духовно-моральній боротьбі обох народів.

Представник Кнесету Ізраїлю Іцхак Кройцер представив ізраїльський молитовний блок, після чого прозвучало  глибоко особисте свідчення Даніеля Ліфшица, футболіста «Маккабі» Тель-Авів. Ліфшиц, який народився в кібуці Нір Оз, неподалік Гази, розповів про страждання своєї родини — його сестра, бабуся та дідусь були викрадені під час недавнього нападу терористів, і деякі з них досі залишаються заручниками.

«Ми не можемо дозволити злу перемогти. Ми стоїмо тут, посилаючи наші молитви до тих, хто страждає, до сімей, які оплакують своїх близьких в Ізраїлі та Україні, які разом виступають за краще майбутнє», – заявив він.

Девід Кубал, генеральний директор і президент Intercessors for America, виголосив проповідь, наголошуючи на силі заступництва. Зустріч завершилася молитвою за Україну, Ізраїль та Америку, зокрема закликом продовжувати молитися за президента Трампа та лідерів уряду.

Ця молитовна зустріч стала глибоким нагадуванням про те, що віра об’єднує нас поза кордонами. Оскільки конфлікти тривають, наші молитви залишаються джерелом сили та надії для тих, хто страждає. Давайте й надалі стояти разом, заступаючись за мир і справедливість.

  

САМІТ ПАРТНЕРСТВА США-УКРАЇНА

  

Саміт українсько-американського партнерства зібрав потужну групу учасників як з України, так і зі Сполучених Штатів, зокрема урядовців, лідерів бізнесу, гуманітарних експертів, освітян та представників адвокатури.

 

Захід складався з трьох ключових блоків: Регіональне партнерство, Гуманітарне партнерство та Партнерство в галузі освіти, бізнесу та адвокації.

Регіональне партнерство об’єднало українських регіональних лідерів та офіційних осіб США, включаючи сенаторів, мерів та членів Конгресу, для посилення міжрегіональної співпраці.

У Гуманітарному партнерстві брали участь основні гуманітарні організації США, релігійні групи та лідери філантропів, які обговорювали гуманітарні зусилля, а українські представники виділяли ключові ініціативи підтримки.

Партнерство в галузі освіти, бізнесу та адвокації об’єднало керівників, галузевих експертів та лідерів адвокації з обох країн для вивчення можливостей у бізнесі, освіті та залученні громадськості.

Девід Брукс з GEM зазначив, що такі заходи є чудовою платформою для дискусій та обміну досвідом на різних рівнях. Він додав, що, незважаючи на складні часи, Україна має величезний потенціал.

«У важкі часи важливо пам’ятати, що світло слідує за темрявою, і потенціал України залишається величезним. Подібні події створюють можливості для обміну ідеями, зв’язування точок і сформулювання думок, які ми, можливо, не могли висловити раніше. Зрештою, ми прагнемо об’єднатися — чи то шляхом надання ресурсів, навчання чи рішень, ми можемо співпрацювати та рости разом».

Лідія Зайнінгер, виконавчий директор Українського інституту Америки:

«Ми побудували міцні зв’язки між різними громадами, зосереджуючись на охопленні, освіті та співпраці. Ми працюємо з дипломатами з усього світу, але наше партнерство виходить за рамки дипломатії — ми співпрацюємо з музикантами, художниками та авторами. Він також включає технології, науку, медицину та бізнес. Демонструючи, у що вірять українці, ким вони є та їхню неймовірну стійкість».

Саміт об’єднав лідерів України та США для розширення співпраці у сфері управління, гуманітарної допомоги, освіти та бізнесу.

 

 

48-й ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ США  МАЙК ПЕНС НА ГАЛА-ВЕЧЕРІ УКРАЇНСЬКОГО ТИЖНЯ 2025 ВИГОЛОСИВ СИЛЬНИЙ ЗАКЛИК НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНУ

 

«Я колишній віце-президент Сполучених Штатів Америки. Я колишній губернатор великого штату Індіана. Але я тут як звичайний американець, щоб просто сказати — від щирого серця — спасибі за вашу підтримку.

Президент Рейган якось сказав, що якщо ви бажаєте битися з нашими ворогами на вашій землі разом зі своїми солдатами, ми дамо вам засоби для боротьби з ними там, щоб нам не довелося битися з ними самим. В інтересах свободи, в інтересах України та в інтересах безпеки Сполучених Штатів Америки потрібно  забезпечити Україні підтримкою, якої вона потребує.

Володимир Путін думав, що його війна закінчиться за кілька днів, але помилився. Я вважаю, що нам було б важко боротися з ворогами на власній землі, але народ України мужньо боровся. Їхня мужність є яскравою й надихає світ.

Біблія говорить нам: «Де Дух Господній, там свобода». І коли ми виступаємо за свободу—коли ваш народ бореться за свободу—вони роблять  це з Його підтримкою.

Тож дякую всім за те, що ви підтримуєте Україну. Це моя честь, від щирого серця.

Ми будемо з вами, поки в Україні не повернуться мир і безпека.

 

Слава Україні!"

 

Форум ветеранів США-Україна: Відновлення та стійкість

6 лютого в Музеї Біблії відбувся Американсько-український ветеранський форум «Відновлення та стійкість», який зібрав 300 учасників, серед яких урядовці США та України, організації підтримки ветеранів, капелани та експерти з реабілітації та соціальної адаптації.

Представниця Демократичної партії США Марі Глюзенкамп Перес зазначила: «Відколи Росія почала свій неспровокований, невиправданий напад на Україну, сотні тисяч українців були вбиті, мільйони були змушені покинути свої будинку, а колись процвітаючі міста та культурні центри були спалені дотла. Перед обличчям цього ми побачили силу та стійкість українського народу та хоробрість тих, хто стоїть на передовій, аби захистити свій народ. Мужність українських солдатів, а також капеланів, власників бізнесу та місцевих чиновників справді надихає».

Одним із ключових аспектів форуму стала можливість для українських учасників перейняти американський досвід. Представники урядових установ США, члени Конгресу та неурядових організацій поділилися успішними моделями підтримки ветеранів, наголошуючи на їх потенційному застосуванні в Україні.

«Наші ветерани-волонтери використовують свої елітні навички, щоб надавати рятівну підтримку постраждалим від війни громадам в Україні. Для нас це більше, ніж місія — це покликання стояти поруч із тими, хто найбільше потребує нас. Ми пишаємося тим, що підтримуємо Україну, і нас глибоко надихає її народ та його незламний дух», – сказала Крістін Антал, генеральний директор та засновниця Task Force Antal.

Крім того, українські організації продемонстрували свої проєкти, спрямовані на допомогу ветеранам, у пошуку партнерства з американськими колегами для розширення свого впливу.

Американсько-український форум ветеранів підкреслив спільну відданість обох країн підтримці тих, хто служив, посилюючи важливість міжнародної співпраці у забезпеченні відновлення та стійкості ветеранів.

Форум пасторів та релігійних лідерів США-Україна

6 лютого в Музеї Біблії у Вашингтоні відбувся форум, присвячений обговоренню сили духовного лідерства в сучасному світі. Захід, який зібрав 150 учасників, у тому числі єпископів, пасторів і релігійних лідерів з обох країн, був зосереджений на молитві, єдності та духовному лідерстві в сучасному світі.

«Ми обговорили важливі стратегічні питання щодо адвокації України. По-перше, нам потрібна єдність серед усіх кіл іммігрантів у Сполучених Штатах. По-друге, ми маємо зрозуміти, як ми можемо практично захищати Україну в різних сферах тут, у Сполучених Штатах. По-третє, і найголовніше, якщо ми не розуміємо, що Бог благословив наші церкви, наші громади та українців талановитими людьми, які можуть вчитися та працювати в урядових структурах, щоб допомогти країні, в якій ми живемо, тоді ми втрачаємо зміст», – прокоментував захід Вадим Дашкевич, пастор церкви SOL у Сакраменто.

Американсько-український бізнес-форум 2025: вихід двосторонньої економічної співпраці на новий рівень

Американсько-український бізнес-форум, організований Американсько-українською діловою радою (U.S.-Ukraine Business Council – USUBC) у партнерстві з Atlantic Council, став двостороннім самітом лідерів бізнесу, уряду та регіону, а також провідних представників міжнародних фінансових інституцій та експертів галузі.

Ірина Паліашвілі, президент та виконавчий директор Американсько-української ділової ради (USUBC) зазначила: «USUBC вдячна Ukrainian Week за довіру організації Американсько-українського бізнес-форуму, а також Атлантичній раді (Atlantic Council) за те, що так щедро прийняли нас. Форум виявився дуже вдалим – був обраний правильний час і правильне місце для проведення такої ділової зустрічі у Вашингтоні, округ Колумбія. Прямо на Форумі були встановлені нові партнерства, обговорювалися інвестиційні плани та укладалися ділові угоди. Мали місце три панелі форуму, які зосереджувалися на відбудові України через регіональний розвиток, висвітлюючи ключові сектори: інфраструктуру, енергетику, критичну сировину (CRM), сільське господарство, ІТ та оборону. Все це привело до чіткого висновку, що для союзників США Україна є можливістю та, багато в чому, стратегічним рішенням у глобальній бізнес-конкуренції».

«Відбудова України — це не лише відновлення зруйнованого, це створення міцнішого, сучаснішого майбутнього. Сьогодні ми збираємо експертів, щоб поговорити про реальні рішення – як фінансувати проєкти, зменшувати ризики та будувати інфраструктуру і логістику, які сприятимуть довгостроковому зростанню. Завдяки правильному партнерству та розумним інвестиціям ми можемо зробити відновлення України можливим і стійким», – запевнив Влад Скоц, генеральний директор USKO Express Inc. та співголова Українсько-Американського Дому, який модерував першу панель Форуму.

 

Стратегічна зустріч з лідерами української діаспори в США

8 лютого у рамках Ukrainian Week 2025 відбулася стратегічна зустріч лідерів української діаспори зі Сполучених Штатів, щоб обговорити ключові пріоритети, виклики та можливості для посилення залученості громад, адвокації та підтримки України.

Ця подія завершила Ukrainian Week 2025, під час якого видатні урядовці, релігійні лідери, керівники бізнесу та зацікавлені особи взяли участь у дискусіях на високому рівні, мережевих заходах та культурних ініціативах, спрямованих на зміцнення солідарності з Україною.

Європа та світСуспільство Допомога під час війни
Останні новини
Останні новини