USAID: закрити не можна залишити?
Європа та світ
05.02.2025
Вже понад тиждень нова американська адміністрація проводить перегляд та ревізію роботи Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Це викрило численні факти зловживань, фінансування сумнівних ідеологізованих проектів і залежність українських організацій та навіть державних інституцій від програм фінансування через USAID.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це пише c4u.org.ua.

Ідея створення USAID бере коріння з післявоєнної стратегії США, спрямованої на відновлення світу після Другої світової війни. У 1961 році, коли Конгрес прийняв Закон про іноземну допомогу, що дозволило об’єднати всі наявні програми допомоги в одній структурі. Це Агентство об’єднало в собі попередні ініціативи допомоги іншим державам.

Через USAID США надавали гуманітарну та благодійну допомогу багатьом країнам, що загалом було наслідком християнської культури американського народу і традиції допомагати народам, котрі переживають скруту. Це фінансування поширювалося на різноманітні проєкти за кількома напрямками: гуманітарна допомога, підтримка подолання наслідків стихійних лих, підтримка освіти, медицини й соціально-економічного розвитку, допомога бідним, розвиток двосторонніх стосунків з державами тощо.

За багато років роботи USAID стала використовуватися для сумнівних цілей, фінансувати скандальні проєкти, підтримувати пропаганду, а також зазнала жахливої бюрократизації. Ревізія Агенції викрила численні проєкти, які взагалі ніколи не мали фінансуватися Сполученими Штатами Америки та не мають реальної важливості для первинних цілей USAID. Наприклад, фінансування ЛГБТ-активізму, створення лівих культурних продуктів, фінансування зрошувальних систем для вирощування маку та виробництва героїну в Афганістані, фінансування туризму в Єгипті. І це лише верхівка айсберга корупції та ідеологічної заангажованості в системі фінансової допомоги від США.

В Україні USAID раніше надавав підтримку таким організаціям, як KyivPride, Точка опори, та іншим об’єднанням лівого спрямування. Також перегляд програм Агенції викрив масштаб залежності українських ГО від її фінансування. Після заморозки програм USAID понад сто організацій залишилися без фінансування, зокрема й десятки ЗМІ, які значною мірою фінансувалися Вашингтоном. Також виявилося, що в списку фінансування значилися українські органи державної влади, місцевого самоврядування, антикорупційні ініціативи та навіть органи судочинства.

Разом з цим USAID протягом багатьох років фінансувала школи й університети в Україні, інфраструктурні проєкти, розбудову громад, а також стала дуже важливим донором в час повномасштабної війни. Агенція фінансувала відбудову деокупованих територій, відновлення інфраструктури, проєкти підтримки малого і середнього бізнесу тощо. Як повідомляє Радіо Свобода, дуже відчутною була ця допомога для деокупованої Херсонщини і відновлення сільського господарства в регіоні. 

Наразі програми USAID заморожені, а тимчасовим очільником призначено держсекретаря Марка Рубіо. Він повідомив, що значна частина американських коштів витрачалася на бюрократію і не доходила до фактичних одержувачів. Зараз відбувається перегляд програм і вочевидь ідеологізовані «культурні» проекти по всьому світу варто залишити в минулому.

Викриття проблем USAID стало великим скандалом, однак це не означає, що сама Агенція не потрібна чи її ліквідація буде благом для світу і Америки. Ідея USAID - це власне американська благодійність, що є однозначно правильним і моральним. Нині залишається лише питання скільки, куди і для яких цілей США будуть виділяти для допомоги.

Власне про це говорить і Дональд Трамп: «Мені подобається ця концепція, але вони виявилися радикально-лівими божевільними. Концепція хороша, але важливі люди».

Джерело: c4u.org.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світСуспільство
Останні новини
Останні новини