Чому школярі не люблять математику: як на це несвідомо впливають батьки
Все для сімей
05.02.2025
Нелюбов до математики, як виявилося, може передатися дітям від батьків. А нерозуміння цієї дисципліни в дитинстві – вплинути на доросле життя

Завдання з математики можуть викликати тривожність у батьків, яка передається їх дітям, – і це впливає на розуміння предмета. Таких висновків дійшло дослідження проведене психологами, пише 24 Канал з посиланням на Daily Mail.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Психологи вирішили проаналізувати вплив на розуміння математики у дітей їх батьками. Дослідники спостерігали за тривожністю до математики у 126 батьків, а потім відстежували математичні навички їхніх дітей. Діти у віці від трьох до п’яти років гірше розбиралися в математиці, якщо їхні батьки хвилювалися при роботі з цифрами, графіками, зображеннями.

Відповідно, маленькі діти менше грають у корисні лічильні ігри вдома, коли їхні батьки ненавидять математику й хочуть її уникати. А тому діти, які в дошкільному віці гірше володіли математикою, виявляли гірші математичні навички у віці восьми років.

Надалі, уже як школярі, діти мають проблеми з цією дисципліною. Навіть якщо дорослі намагаються грати з дітьми в ігри з числами без ентузіазму, вони можуть передати свої неприємні почуття щодо точної науки та вплинути на її розуміння.

Дослідники зазначають, що близько 30% людей мають сильну "математичну тривожність", яка може призвести до пітніння долонь, прискореного серцебиття і навіть розладу шлунка та запаморочення.

Що варто змінити та як це вплине на доросле життя

Математичні ігри важливі для розвитку логічного мислення дітей та розуміння суті речей. Тому батькам варто приділяти таким іграм увагу. Але тут важливо наголосити, що дитині не потрібен особливий талант до математики, щоб її вивчати й вона доступна усім. Так, прояв інтересу, ентузіазму та заохочення з боку дорослих може мати величезне значення надалі для їх дітей-учнів.

"Один простий, але потужний крок, який можуть зробити батьки, – це позитивніше говорити про математику та визнати, що вам не потрібен особливий талант до математики, щоб її вивчати", – пише доктор Кінга Морсані, старший автор дослідження з Університету Лафборо.

Попередні дослідження показали, що люди, які мали проблеми з математикою в дитинстві, як правило, відчувають труднощі в дорослому віці, і як наслідок – можуть гірше приймати фінансові рішення.

Це впливає і на кар'єру – дорослі, які не мають математичних навичок, можуть досягти гірших результатів у своїй освіті, роботі та заробляти менше.

А ще дослідження демонструють, що школярі, з якими батьки граються вдома, краще навчаються. Тому обов'язково грайтеся зі своїми дітьми та додайте математичні ігри.

Джерело: 24 Канал

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Все для сімейМолоде життяОсвіта і наука
Останні новини
Останні новини