Замороження фінансування USAID залишає українців без допомоги посеред зими
Європа та світ
09.02.2025
Керівники міністерств та некомерційних організацій попереджають, що призупинення фінансування вдарить по найбільш вразливим верствам населення

Понад $30 мільярдів – саме стільки Україна отримала від Агентства США з міжнародного розвитку (US Agency for International Development – USAID) з 2022 року. Ці кошти не враховують мільярди, витрачені на військову допомогу. Але для Юрія Боєчка, президента благодійної організації Hope for Ukraine, ця сума асоціюється не з цифрами, а з дровами, які зігрівають людей, що виживають у зонах бойових дій, повідомляє Слово про Слово з посиланням на Christianity Today.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Замороження фінансування USAID за указом президента Дональда Трампа в січні 2025 року зупинило численні гуманітарні програми. Одна з них, реалізована партнером Hope for Ukraine, забезпечувала людей дровами для опалення та приготування їжі.

«Ці люди залежать від дров, щоб вижити взимку», – зазначив Боєчко у коментарі для Christianity Today.

Критична ситуація в прифронтових регіонах

У зонах активних бойових дій, таких як Суми, Дніпро та Донеччина, залишилися здебільшого літні люди, які живуть у примітивних укриттях – «схожих на сараї з постійно відкритими дверима».

Температура не підніметься вище нуля до кінця лютого або навіть березня. Багато людей живуть без електрики понад два роки.

«Вони просто виживають у нелюдських умовах. Цей фінансовий блок спричинить найбільший удар по найбільш вразливих», – наголосив Боєчко.

Як замороження фінансування впливає на українців?

Попри те, що програми деяких християнських організацій, як-от Hope for Ukraine, Mission to the World та Mission Eurasia, залишаються незмінними, замороження коштів суттєво вплинуло на їхніх партнерів.

Зупинені програми включають:

▪ Притулки для біженців;

▪ Дистанційне навчання для дітей із прифронтових регіонів;

▪ Медичну допомогу для внутрішньо переміщених осіб;

▪ Реабілітацію військових ветеранів;

▪ Зарплати для рятувальників.

«Я розумію потребу в аудиті, але зупинити фінансування посеред зими — це занадто жорсткий крок», — підкреслив Боєчко.

Боротьба з корупцією чи удар по вразливих?

Ілон Маск, керівник нового Департаменту ефективності уряду США, назвав замороження фінансування боротьбою з корупцією. І хоча проблема корупції в Україні залишається актуальною, країна за останні роки показала позитивну динаміку в рейтингу Transparency International.

Фінансовий контроль включає:

▪ Аудит коштів третім незалежним органом;

▪ Облік усіх транзакцій у спеціальних аудитованих рахунках;

▪ Моніторинг з боку Світового банку.

«Ми не проти жорсткішого контролю. Але навіть тимчасове припинення допомоги може поглибити кризу серед переміщених осіб та біженців», – зазначив Сергій Рахуба, президент Mission Eurasia.

Політичний контекст та ризики для України

Замороження фінансування може ослабити позиції України на міжнародній арені, особливо напередодні можливих переговорів з Росією.

Президент Зеленський закликав до чотиристоронніх мирних переговорів за участі України, Росії, США та ЄС, однак Росія відмовляється визнавати його легітимність.

У цей час Росія активізує бойові дії, що ще більше ускладнює становище України. «Це критичний момент для країни, яка тримається на останніх силах», – додав Боєчко.

Віра понад політику

Незважаючи на складну ситуацію, Боєчко наголошує, що головне для нього – це людські життя, а не політика: «Коли я бачу невинних людей, які страждають без потреби, моя віра в Ісуса Христа переважає над будь-якими політичними поглядами. Ісус годував усіх – і ми маємо робити те саме».

Джерело: Слово про Слово

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Європа та світСуспільство ВійнаЗагрози та виклики
Останні новини
Останні новини