Верховна Рада може проголосувати на нинішній сесії 8 небезпечних для сім'ї та церков законопроектів
Загрози та виклики
03.02.2021
2 лютого 2021 року Верховна Рада проголосувала за Порядок денний п'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання (Постанолва №4690), у який включили для подальшого голосування 8 законопроектів, що несуть загрозу свободі слова і віросповідання, є небезпечними для сім'ї та можуть мати негативний вплив на молоде покоління.

Проти цих законопроектів неодноразово активно виступали церкви та закликали парламентарів зняти їх з розгляду. Однак, на жаль, багато парламентарів, які декларують свою підтримку церков допустили, аби в порядок денний нової сесії внесли так багато таких законів. Список тих, хто проголосував тут.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Законопроект 0931, що є найнебезпечнішим для церков та несе найжорстокіші обмеження щодо свободи думки та віросповідання

Завдяки активності церков та громадян, ми вже не раз добивалися того, щоб на попередніх сесіях даний скандальний законопроект не ставили на голосування, однак через тиск ліберальних сил, Проект закону 0931 щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу знову стоїть в порядку денному на цю сесію.

Крім цього, попри обіцянки Комітету, що даний законопроект буде скореговано за участі церков, його знову внесли до розділу Постанови - “Питання, підготовлені до розгляду на пленарних засіданнях”, а не до розділу “Питання, які доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії”. У разі ухвалення даного законопроекту, нас чекає обмеження свободи віросповідання і свободи слова. Це одна з найнебезпечніших законодавчих ініціатив.

Серед основних загроз даного документо, варто виділити наступні: 

1) Віруючим та священнослужителям заборонять висловлювати осуд гомосексуалізму, ЛГБТ, чи подібної гріховної поведінки  поза богослужіннями, церквою, семінарією, чи домашнім вихованням. 

2) Релігійні організації не зможуть відмовити представниками ЛГБТ або особам, що ведуть гріховний спосіб життя у прийнятті на роботу – в християнську школу, семінарію, релігійну спільноту на адміністративні та інші посади. 

3) Уповноважений з прав людини Верховної Ради України отримує спеціальні повноваження. Його приписи в аспекті дискримінації стають обов’язковими до виконання органами влади. А штрафи за порушення антидискримінаційного законодавства стають надвисокими - 3400-11900 грн.

Докладніше читайте тут.

Проект закону №2693-2/д про медіа, який встановлює драконівські штрафи за критику ЛГБТ

Знову винесено на голосування законопроект, що запроваджує штраф до 350 тисяч гривень за критику гей-парадів та ЛГБТ. Нагадаємо, що комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики відхилив поправки, які просили внести церкви для уникнення переслідування за публічні релігійні погляди щодо питання ЛГБТ. 

Крім цього, проти законопроекту №2693-2/д виступають також і журналісти, для яких він є профільним та наголошують на його небезпеці для свободи слова. 

У базовому варіанті закону №2693-д /2 зафіксовані розмиті норми, згідно яких чиновники можуть отримати право на те, аби блокувати сайти та інформаційні ресурси релігійних організацій, якщо на них будуть перебувати матеріали, які можуть трактуватися як дискримінаційні щодо окремих осіб та їх груп на основі сексуальної орієнтації. Тобто матеріали, що містять критичні зауваження щодо різного роду збочень, або такі, в яких дана поведінка називається гріховною. Під ці критерії можуть попадати як текстові матеріали – статті, книги, і т.д., так і відеозаписи проповідей чи записи богослужінь, бо в них міститься осуд зазначених явищ. 

Окрім цього, за вищезгадані порушення застосовується штраф у розмірі від 5 (23 615 грн.) до 50 (236 150 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати. За декілька фактів порушення (наприклад декілька матеріалів з критикою гей-параду)  штраф від 10 (47 230 грн.) до 75 (354 225 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати.Докладніше про неприйнятні норми, які хочуть запровадити даним законопроектом, читайте тут

Законопроект 2684, який дасть змогу з 14 років підліткам без батьків укладати договори з медичними закладами,  отримувати контрацептиви і можливо навіть міняти стать 

Проект закону 2684 щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров’я передбачає надання права дітям з 14 років самостійно укладати та виконувати правочини, що пов’язані із наданням послуг з медичного обслуговування, а також вносить інші зміни в законодавство щодо підлітків, які можуть мати негативні наслідки.

Варто зазначити, що правка до статті 32 Цивільного кодексу України  про можливість неповнолітніх укладати правочини щодо реалізації права на охорону здоров’я не несе конкретики. Відтак, є ризик, що діти будуть робити собі будь-які операції, отримувати контрацептиви або сильнодіючі препарати та інші спеціалізовані ліки, а батьки не будуть знати того, що відбувається зі здоров’ям їхніх дітей. Але ж саме батькам потім потрібно буде утримувати і оплачувати лікування своїх дітей, якщо щось піде не так. 

Докладніше про небезпеки даного законопроекту читайте тут

Проект закону № 2371/2371-1 щодо легалізації самогоноваріння

Даним законопроектом 2371\2371-1 пропонується зняти штрафи та адміністративну відповідальність, узаконити самогонні апарати та відмінити правоохоронний контроль за виготовлення самогону.

Таким чином всі бажаючі зможуть безконтрольно виготовляти самогон та реалізовувати його. Враховуючи, що ніде немає інформації про якісь обмеження щодо об'ємів та кількості домашнього виробництва міцних напоїв, то варто припустити, що масово з'являться домашні самогонні заводи, які будуть виробляти тоннами алкогольний фальсифікат та отруювати населення, прикриваючись даним законом. Найбільше це вдарить по дітях адже вони і так зараз в основній зоні ризику.

Стрімке зростання виготовлення самогону призведе до негативних наслідків. Зокрема, погіршиться стан здоров’я населення, збільшиться кількість захворювань, пов’язаних із зловживанням алкогольними напоями, збільшиться кількість патологій у дітей, які будуть народжуватись від батьків, що зловживають алкоголем, а також збільшиться кількість правопорушень, які вчинятимуться у стані алкогольного сп’яніння. Крім того, можна прогнозувати збільшення випадків вчинення насильства у сім’ї та порушень трудової дисципліни.

Даний законопроект викликає обурення, адже за статистикою Україна займає одне з перших місць у світі за рівнем дитячого алкоголізму. Крім цього, згідно даних ВООЗ, понад 3 млн смертей спричинених наслідками зловживання алкоголем це - близько 5,3% всіх смертей на планеті за рік. 

Докладніше читайте тут.

Проект закону № 4477/4477-1, який створює інструмент для ліквідації християнської етики та просімейних учбових програм 

Проект закону № 4477/4477-1 щодо рівних прав на здобуття якісної освіти,  небезпечний тим, що його створено на заміну попереднього законопроекту №3900 і в ньому закладено повторно механізм, через який можна ліквідувати в школі всі просімейні учбові програми та християнську етику, а також викреслити з інших підручників будь-яку інформацію щодо сімейних та національних цінностей нашого народу під приводом, що на чиюсь думку вона має ознаки дискримінації. Так звані “громадські експерти”, фінансовані за кошти ідеологічно заангажованих закордонних фондів, можуть визнати дискримінацією будь-що: зображення повної родини, жінки і чоловіка як пари чи подружжя, дівчинки одягнутої як дівчинка і хлопчика з "хлопчачими" іграшками, використання слів “тато” і “мама”.

Якщо заглянути всередину законопроекту №4477, то ми бачимо, що його автори знову під гарними лозунгами про рівність прав та поруч із деякими позитивними змінами закладають механізм для боротьби з просімейними та духовно-моральними учбовими програмами, які на сьогодні викладаються в школах як курс за вибором, але проти яких не могли придумати легітимний механізм, аби їх ліквідувати.

Докладніше про небезпеки даного законопроекту читайте тут.

Проект закону № 4599 щодо сексизму, в який закладено механізм, аби карати тих, хто критикує ЛГБТ чи гендерну ідеологію 

Проект закону №4599 щодо встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві пропонує заборонити прояви сексизму у суспільстві та запровадити адміністративну відповідальність за порушення цієї заборони. Однак, до переліку таких проявів чомусь добавлено також такий вид сексизму, як “гендерні стереотипи”, що закладе основу для штрафів та покарання всіх, що висловлять якусь критику щодо гендерних питань чи ЛГБТ спільноти, які декларують, що мають свій особливий гендер. 

Згідно із законопроектом, сексизм, це будь-які - дія, жест, візуальний прояв, вимовлені або написані слова, практика або поведінка, в основі яких лежить ідея про те, що людина або група людей гірші через свою стать, та які проявляються в публічній або приватній сферах, у мережі Інтернет або поза нею.

Небезпекою є те, що до проявів сексизму добавлені маніпулятивні “гендерні стереотипи” . Враховуючи сучасні тенденції, коли визначення гендеру активно міняють із сфери прав чоловіків та жінок на роботі на сферу гендеру як аналогу статі, коли людина може мати сотні гендерів, в тому числі лесбіянка, гей, трансгендер і т. д., в такій інтерпретації даний закон стає каральним механізмом проти всіх, хто буде критикувати ЛГБТ та висловлювати якісь зауваження.

Нова редакція Трудового кодексу України № 2410/2410-1, що знову вводить у трудові відносини поняттям “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”

Даним проектом нового Трудового кодексу України пропонується поруч із комплексним підходом щодо вирішення індивідуальних трудових відносин, кодифікації і уніфікації законодавчих актів з цих питань, пропонується також доповнення переліку заборон дискримінації за різними ознаками у трудових відносинах поняттям “сексуальна орієнтація” та “гендерна ідентичність”. Дана поправка закріплює термінологію щодо сексуальних меншин в законодавстві  та створює для ЛГБТ-спільноти своєрідний законодавчий трамплін аби вимагати, щоб інші закони теж корегувалися з урахуванням нової термінології та розширювали сферу її використання на інші сфери життя, як то одностатеві шлюби, партнерства, усиновлення дітей, учбові програми, покарання тих, хто критикує і т.п..

Проект закону № 2708-1/2708-2 Проект Закону про працю

Даним законопроектом пропонується розширити антидискримінаційні положення у трудовому законодавстві. 

Зокрема, статтею 6 урядового законопроекту забороняється “пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, ґендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров'я, вагітності, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов'язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаними з характером роботи або умовами її виконання”.

Водночас частиною третьою статті 6 законопроекту для релігійних організацій передбачаються окремі виключення з антидискримінаційних положень у сфері трудових відносин.

«Законами, установчими документами… установчими документами виробничих кооперативів, фермерських господарств, громадських об’єднань, релігійних організацій та заснованих релігійними організаціями юридичних осіб можуть встановлюватися переваги для їх засновників (учасників) і членів при наданні роботи, переведенні на іншу роботу та залишенні на роботі у разі вивільнення».

Проект також містить положення про те, що “не вважаються дискримінацією у сфері праці встановлені цим Законом та законами відмінності, винятки чи переваги, а також обмеження прав працівників, що залежать від властивих певному виду робіт вимог щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я, статі тощо або обумовлені необхідністю посиленого соціального та правового захисту деяких категорій осіб”.

Однак недоліком законопроекту є те, що це виключення не бере до уваги відмінності, винятки чи переваги, а також випадки обмеження прав працівників, передбачені внутрішніми настановами релігійних організацій. Серед них можуть бути: заборона жіночого священства (православні і католицькі церкви, юдейські та мусульманські спільноти), целібат для католицьких священиків та православних єпископів, моральні вимоги для інших працівників, зокрема неприпустимість одностатевих стосунків та ґендерно-рольових девіацій.

Закликаємо молитися за те, аби парламентарі прислухалися до голосу церков та громадян та не виносили зазначені законопроекти на розгляд. 

Окрім цього, закликаємо - телефонувати, зустрічатися та писати народним депутатам, особливо мажоритарникам з ваших регіонів, аби вони почули, що ці законопроекти є небезпечними та їх не підтримує суспільство.

Всеукраїнський Собор — це об’єднання релігійних та громадських організацій, а також усіх небайдужих громадян навколо християнського шляху розвитку української держави.

Підписуйтесь на нас у ТелеграмВайберФейсбук та Інстаграм, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Загрози та виклики
Останні новини
Останні новини