1 грудня наша планета в тридцять перший раз відзначала День боротьби зі СНІДом. Цю дату започаткували Всесвітня організація охорони здоров’я та Генеральна Асамблея ООН для підвищення обізнаності населення про епідемію СНІДу, викликану поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам'яті жертв цього захворювання.
У 2019 році тема Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — «Співтовариства домагаються змін». За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на кінець 2018 р. в світі налічувалося приблизно 37,9 млн осіб із ВІЛ-інфекцією. 1,7 млн людей придбали ВІЛ-інфекцію в 2018 році. Тільки в минулому році від причин, пов'язаних із ВІЛ, у всьому світі померло 770000 хворих. А за всі роки епідемії, з 1980-х і до сьогодні, на планеті загинуло близько 32 млн осіб.
Як повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України, наша держава посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. На початок 2018 р. в країні проживали 244 тис. ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ. Тільки за січень-жовтень цього року серед громадян України зафіксовано 13207 нових випадків ВІЛ-інфекції, з них 62 — це діти до 14 років. Нерідко такі маленькі українці залишаються без піклування з боку своїх рідних батьків. Проте й для них є надія.
У селищі міського типу Високий, що на Харківщині, більше двадцяти років працює обласний спеціалізований будинок дитини «Зелений гай». Основний медичний профіль цього закладу — неврологічний. Проте саме тут у 2004 році відкрилися дві групи для ВІЛ-позитивних дітей або тих, які народжені від ВІЛ-інфікованих матерів. Одна група для зовсім маленьких, інша — для дошкільнят. Хтось із таких хлопчиків і дівчаток знаходиться тут тимчасово, на реабілітації, а потім повернеться до своїх батьків. Але більшість дітей поки що лише мріють про власний дім.
Галина Кушнір, Олександр Федоров, Харків, “Вісті надії”
Джерело: uuc.adventist.ua