В Україні зростуть дитячі виплати: яку допомогу можна буде отримати
Все для сімей
20.11.2023
На 2024 рік заплановане підвищення прожиткового мінімуму, яке вплине на розмір виплат

Українські сім’ї отримують грошову допомогу при народжені дитини. Зараз ця сума становить 41280 гривень. 2024 року завдяки підвищенню прожиткового мінімуму розмір деякої державної соціальної допомоги зросте.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це в коментарі сайту tsn.ua повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак.

Прожитковий мінімум для дітей

Покриття витрат на виплату державної соціальної допомоги здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. На сьогодні установлено прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років у розмірі 2272 грн, для дітей віком від 6 до 18 років — 2833 грн. 

У проєкті закону України “Про державний бюджет України на 2024 рік” заплановане підвищення лише прожиткового мінімуму на наступний рік. Передбачається встановити прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років — 2563 грн, для дітей віком від 6 до 18 років — 3196 гривні.

Підвищення прожиткового мінімуму сприятиме соціальній підтримці сімей з дітьми та забезпечить підвищення 2024 року розміру державної соціальної допомоги, який залежить від прожиткового мінімуму.

Виплати у разі народження (усиновлення) дитини

На сьогодні законом №2811 розмір допомоги у разі народження (усиновлення) дитини встановлено в сумі 41280 грн незалежно від кількості народжених дітей у сім’ї.

Одноразово виплачується 10320 грн, решта суми допомоги — протягом наступних 36 місяців рівними частинами, по 860 грн.

На 2024 рік підвищення виплати при народжені дитини не заплановане. Адже сума встановлена законом і не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

“Пакунок малюка” або грошова компенсація

Батьки новонароджених дітей мають право отримати одноразову натуральну допомогу “пакунок малюка” або грошову компенсацію його вартості. “Пакунок малюка” надається на кожну новонароджену дитину. 

Розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги на одну дитину становить три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до 6 років. Станом на листопад 2023 року — 6816 грн.

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

В Україні передбачено надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам (зокрема неповнолітнім), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме: 

  • жінкам із числа військовослужбовців; 
  • жінкам, звільненим з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації; 
  • жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні; 
  • студенткам; 
  • жінкам, які не працюють;
  • жінкам, які зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. 

Така допомога надається: 

- жінкам із числа військовослужбовців Збройних Сил, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку та із числа поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби — у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення; 

- жінкам, звільненим з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації — у розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу. 

- жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні — у розмірі 100 відсотків мінімального розміру допомоги з безробіття;

- аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти — у розмірі місячної стипендії.

- жінкам, які не працюють, та жінкам, зареєстрованим як суб'єкти підприємницької діяльності, — у розмірі 25 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць.

Допомога матерям-одиначкам

Допомога на дітей одиноким матерям надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. 

Максимальний розмір допомоги становить: 

  • На дітей віком до 6 років — 2272 грн;
  • На дітей віком від 6 до 18 років — 2833 грн.

Виплати аліментів на дитину

Тимчасова допомога надається дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме.

На сьогодні розмір тимчасової допомоги розраховується як різниця між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Попередні шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги.

Максимальний розмір такої допомоги становить: 

  • Для дітей віком до 6 років — 2272 грн;
  • Для дітей віком від 6 до 18 років — 2833 грн.

Виплати на дітей ВПО

Допомога надається на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та яка подала відповідну заяву включно до 30 квітня 2022 року.

Зокрема, для дітей розмір такої допомоги становить 3000 грн.

Джерело: tsn.ua

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Все для сімейСуспільство
Останні новини
Останні новини