Від цього в українських вишів скоротилися фінансові надходження.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про розповів заступник міністра освіти Михайло Вінницький в проєкті громадської ініціативи «Голка» — «Мости України», пише osvitoria.media.
«На жаль, ми втратили іноземців, які вступають в українські заклади вищої освіти. До повномасштабного вторгнення їх було 83 тисячі, зараз — 8 тисяч. Це є очевидною фінансовою втратою», — розповів заступник міністра.
Чи поменшало українських вступників?
Заступник міністра освіти зазначив, що виходячи із кількості охочих складати НМТ 2024 та НМТ 2025, катастрофічного падіння серед охочих здобувати саме українську вищу освіту немає.
«Цифри вступної кампанії показують іншу ситуацію ніж та, про яку пишуть в соцмережах. Минулого року на національний мультипредметний тест зареєструвалося 312508 осіб. Цьогоріч — 312490 осіб. На 18 осіб менше. У таких масштабах — це взагалі не зміна. Із цих 312 тисяч — 20 тисяч пишуть НМТ за кордоном. Немає причини складати НМТ, якщо ти не вступаєш у заклад вищої освіти в Україні», — зазначив Вінницький.
Заступник міністра освіти вважає, що діти, які виїхали за кордон і мали можливість оцінити тамтешню освіту, свідомо обирають українську. На думку пана Вінницького, вища освіта в Україні має для них більше перспектив.
Чи їдуть масово хлопці-учні 10-11 класів за кордон?
Водночас заступник очільника освітнього міністерства визнає, що в Україні є зменшення учнів випускних класів. Але, додає Михайло Вінницький, часто вони повертаються додому і йдуть далі вчитися в Україні.
Торік у жовтні цю тему з трибуни Верховної Ради порушив міністр освіти Оксен Лісовий. Під час військового стану новини з парламенту надходять зі стрімів народних депутатів. Виступ Оксена Лісового транслював в YouTube народний депутат Олексій Гончаренко.
«Ми спостерігаємо за тим, як у 10-11 класах багато дітей, особливо хлопчиків, виїжджають за кордон. Ми спонукаємо їх залишатися в Україні різними способами», — сказав Лісовий.
Зокрема, на думку керівника відомства, це якісна професійна, передвища та вища освіту, яка спонукатиме їх залишатися в країні.
Джерело: osvitoria.media
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут