Коли під час одного з етапів медичної реформи українців зобов'язали укласти декларацію з сімейним лікарем, більшість людей не замислювалися, до кого ж звернутися. Частина українців взагалі обирала лікаря випадковим чином в той момент, коли з’являлися симптоми хвороби і потрібно було терміново до когось піти на огляд. З часом, як з'ясувалося, не всі залишилися задоволені своїм вибором. Особливо гостро це відчулося під час пандемії, коли підхід до лікування був аж надто різним.
Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!
Про це пише 0352.ua.
Чи можна змінити лікаря, з яким укладено декларацію?
Це питання особливо гостро постає для тих людей, хто планує переїзд або ж не задоволений рівнем консультацій та лікування свого сімейного лікаря. Змінити сімейного лікаря можна, і Ви не обмежені у кількості змін. Крім того, немає прив'язки до місця Вашої реєстрації або проживання, також, декларацію Ви можете укласти як з лікарем із державної медичної установи, так і з фахівцем приватної клініки.
Як розірвати декларацію з лікарем та укласти її з іншим?
Тут все також дуже просто. Щоб укласти декларацію з іншим лікарем, Вам не потрібно йти і спеціально розривати декларацію з тим, з яким підписували її раніше. Достатньо просто з пакетом документів (паспорт, ідентифікаційний код та якщо мова йде про дитину, то її свідоцтво про народження) звернутися до того фахівця, у якого Ви хочете обслуговуватися. При цьому необхідно також мати з собою особистий мобільний телефон. Таким чином, при укладенні нової декларації стара автоматично анулюється. І Вам не обов'язково повідомляти про це лікаря, з яким Ви співпрацювали, чи медичну установу, де він знаходиться.
Читайте також: Примусова вакцинація: законно чи ні?
Хоча з метою покращення якості роботи лікаря, якщо Ви не задоволені його підходом до лікування чи неналежним ставленням, рекомендовано все ж повідомити медичний заклад про причини свого невдоволення, можливо, для лікаря це стане стимулом покращити якість надання послуг, оскільки, його заробітна плата напряму залежить від кількості пацієнтів, які в нього обслуговуються.
На даний момент декларація з сімейним лікарем не має терміну дії. Вона триватиме доти, доки Ви не розірвете її, або не укладете з новим лікарем.
Чи можна розірвати декларацію з сімейним лікарем, але не укладати нову?
Це теж можливо, хоча і не рекомендовано. Але якщо Ви ще не визначилися, з яким лікарем хочете укласти нову декларацію, а через конфлікт чи з інших причин бажаєте розірвати вже укладену декларацію, для цього Вам потрібно звернутися у реєстратуру чи до головного лікаря медичного закладу, де вона була підписана, і написати заяву на її розірвання.
І не забувайте, що консультації та інші медичні послуги, які надає сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким у Вас укладено декларацію, вже оплачені Національною службою здоров'я України і для Вас вони - безоплатні.
Джерело: 0352.ua
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут.