3 речі, які Біблія говорить про роботу
Християнський світ
03.10.2021
Слово Боже чітко і наглядно навчає нас як ми маємо виконувати нашу роботу і який задум мав Творець щодо неї.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Буття 1 показує нам, що Бог створив світ, працюючи. Після створення світу Бог дав Адаму та Єві «мандат на створення», наказавши Адаму та Єві плодитися та розмножуватися, наповнювати землю та панувати над нею (Бут. 1:28). У цьому вірші Бог запровадив роботу, як спосіб для людей дбати про творіння і керувати своїми дарами.

На жаль, ще з моменту гріхопадіння відносини між людьми та роботою були прокляті та порушені. Один із доказів − це наш погляд на роботу. Гріх спонукав багатьох із нас бачити в роботі лише засіб самореалізації та індивідуалізму, а не спосіб служити іншим. У своїй книзі «Кожна хороша справа» Тім Келлер стверджує, що такий погляд на роботу «розчавлює людей… і підриває саме суспільство».

Як зазначає Келлер, ми повинні звернутись до Біблії, щоб знову набути біблійного погляду на роботу. Оскільки Святе Письмо часто обговорює роботу, я зупинюсь на трьох основних речах, які Біблія говорить про працю.

Біблія каже, що робота є частиною Божого задуму для його творіння

Сьогодні одна спільна точка зору полягає в тому, що праця – це необхідне зло. Багато людей працюють просто для того, щоб оплачувати рахунки в очікуванні вихідних, і вони зневажають свою роботу. Був зроблений великий поштовх, щоб максимально полегшити життя та уникнути роботи. І хоча більша частина праці важка, проклята гріхом людства (Бут. 3), Келлер стверджує, що такий погляд на роботу є саморуйнівним і шкідливим для суспільства. Щоб відійти від індивідуалістичного погляду на роботу, ми повинні побачити, як Боже Слово демонструє його добрий план роботи.

Широке використання Божої роботи протягом усього Буття показує нам, що вона є частиною Божого задуму створення. Протягом усього Буття 1 Бог працює над створенням Всесвіту й оголошує його «добрим», вказуючи, що це саме так, як Він хоче. Оскільки все творіння є прямим результатом Божої праці, ми знаємо, що праця є невід’ємною частиною творіння. Крім того, мандат на створення відбувається до гріхопадіння. Таким чином, введення гріха не принесло праці; натомість це негативно вплинуло на роботу та безплідну працю. Доручення від Бога також показує, що ми створені не лише для дозвілля та часу, проведеного в неробстві. Швидше за все, людство було створено працювати, культивувати та творити.

Пам’ятати, що праця була дана нам Богом, щоб ми могли збагатити Його творіння та відобразити Його природу, – це важлива частина оновлення нашого розуму та відновлення біблійного погляду на працю.

План роботи та відпочинку є важливим для нашого добробуту

Хоча Бог створив нас для роботи та піклування про творіння, Він також показав, що відпочинок необхідний для того, щоб ми процвітали як люди. Працюючи над створенням світу протягом шести днів, Бог спочив сьомого дня (Бут. 2: 1-3). Буття 2: 3 говорить: «Бог благословив сьомий день і освятив його, бо в цей час Бог спочив від усієї Своєї справи, яку Він зробив у Створенні». Бог подає приклад, відпочиваючи день після створення, хоча, на відміну від нас, Він не втомлюється (Іс. 40:28). І у Вихід 20 він ізраїльтянам дає день відпочинку. У віршах 8-11 Бог черпає зі своїх прикладів у створенні й встановлює суботу, як день повного відпочинку, присвячений Йому.

Поки ми створені для роботи, нам все ще потрібен час для відпочинку, поклоніння Богу та довіри до Його забезпечення. Відпочинок може протистояти тенденції багатьох з нас пов’язувати свою ідентичність зі своєю роботою. У такій культурі, як наша, де продуктивність і зайнятість часто є нашим способом визначення успіху, Писання постійно нагадує нам, що ми обмежені і повинні відпочивати. Навіть Христос у своєму земному тілі спав (Марка 4:38). Ритм відпочинку і праці структурує наше життя і тримає нас між крайнощами ліні чи неробства з одного боку, і шаленою діяльністю з іншого. Найголовніше, що встановлений зразок роботи та відпочинку у нашому житті вчить нас спочивати у нашому Бозі та Його роботі для нас.

Робота – це спосіб служити своїй громаді та поширювати Євангелію

Біблія також наказує нам використовувати свою роботу для служіння іншим (Матвія 23:11). А християнам було наказано ділитися Євангелією та робити учнів по всьому світу (Матвія 28: 19-20). Бог покликав кожного з нас до певних кар’єр та шляхів, і наша робота – це місце, де ми проводимо більшість свого часу, спілкуючись із нашою спільнотою. Це означає, як стверджував Енді Міллс, що якщо ми маємо біблійний погляд на роботу, ми повинні виконувати свою роботу в міру своїх можливостей, щоб те, що ми виробляємо, могло служити іншим і добре представляти Христа (Кол. 3:23). Зосередження на служінні іншим своєю працею, просування царства та прославлення Бога (1 Кор. 10:31) може вирвати нас із корисливого мислення, яке сприймає працю лише як засіб самореалізації та збагачення.

Це працює

Біблія чітко каже, що праця є хорошою частиною Божого плану створення. Своєю працею ми керуємо Божим творінням і служимо своїм ближнім. Водночас ми не створені для безперервної роботи. Бог встановив ритм праці та відпочинку, щоб ми могли знати, що він є джерелом нашого забезпечення та сили. Ми можемо боротися з гріховними тенденціями зневажати нашу роботу та використовувати її як засіб індивідуалістичного самозбагачення, сприймаючи її як дар Божий. Нехай він зміцнить нас, щоб ми наполегливо працювали над своїм царством і відпочивали під його опікою.

Джерело: slovoproslovo.info

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут.

Християнський світ
Останні новини
Останні новини