У Верховному Суді заявили, що віросповідання під час воєнного стану не звільняє від військової служби
Законодавство
02.05.2025
Під час дії воєнного стану віросповідання не звільняє громадян від військової служби. У рішенні Верховного Суду йшлося, зокрема, про Свідків Єгови, віровчення яких не дозволяє виконувати будь-яку військову службу

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду ухвалив важливе рішення, що стосується релігійних переконань і виконання військового обов'язку в умовах воєнного стану. Суд залишив у силі вирок щодо військовозобов'язаного громадянина, який не з'явився до територіального центру комплектування після отримання повістки, посилаючись на свою приналежність до релігійного об'єднання Свідків Єгови.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Про це повідомила пресслужба судового органу, пише rubryka.com.

Чоловіка було визнано винним за ст. 336 Кримінального кодексу України (ухилення від призову за мобілізацією) та засуджено до трьох років позбавлення волі. Захист апелював до релігійних переконань обвинуваченого, вважаючи їх достатньою підставою для звільнення від кримінальної відповідальності. Однак Верховний Суд не погодився з цим.

У своєму рішенні суд наголосив:

  • у мирний час Україна передбачає можливість альтернативної (невійськової) служби для осіб, які не можуть служити в армії з релігійних причин.
  • Однак у воєнний час, особливо в умовах повномасштабної оборонної війни проти російської федерації, діє загальна мобілізація, і всі військовозобов'язані громадяни, незалежно від віровизнання, мають брати участь у захисті країни.

Суд підкреслив, що на сьогодні Україна веде саме оборонну, а не агресивну війну. Ворог — країна, що значно переважає Україну за територією, населенням та ресурсами. Лінія фронту та потенційної загрози сягає тисяч кілометрів. У таких умовах необхідність у залученні кожного громадянина до оборони держави є очевидною.

Також Верховний Суд послався на практику Європейського суду з прав людини, зазначивши, що жодне з рішень ЄСПЛ не розглядалося в умовах повномасштабної війни такого масштабу, як війна проти України. Отже, національний суд не вбачає порушення права на свободу совісті в контексті обов'язку до мобілізації в таких надзвичайних обставинах.

Пресслужба суду додала, що в Україні оголосили загальну мобілізацію всіх військовозобов'язаних людей, тобто йдеться не про військову службу за призовом, яка відбувається в мирний час (як у справах ЄСПЛ), а про військову службу за мобілізацією.

Таким чином, згідно з висновками Верховного Суду, перебування держави в умовах воєнного стану "є вагомою причиною, щоб вести мову про необхідність виконання військового обов'язку всіма громадянами України, зокрема й Свідками Єгови".

Джерело: rubryka.com

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

 

ЗаконодавствоВійнаХристиянський світ
Останні новини
Останні новини