Мікропластик залишається у питній воді, попри розвиток очисних технологій – вчені
Здоров'я
02.05.2025
Очисні споруди не справляються з повним видаленням мікропластику з питної води, що може призвести до серйозних наслідків для здоров'я, включаючи серцево-судинні захворювання та рак

Крихітні шматочки пластику стають все більшою проблемою. Відомий як мікропластик, він походить з одягу, кухонного приладдя, засобів особистої гігієни та незліченної кількості інших повсякденних предметів. Їхня довговічність робить їх стійкими в навколишньому середовищі, в тому числі в людських тілах, пише Science Alert, передає УНН.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Мало того, що багато людей на Землі вже "заразилися" мікропластиком, ми все ще піддаємося цьому щодня. Значна частина мікропластику "споживається" нами з питною водою, оскільки очисні споруди не справляються з позбавленням від нього.

Приблизно 9 мільярдів метричних тонн пластику було вироблено в усьому світі з початку виробництва пластику, значна частина якого поступово розкладалася на дедалі дрібніші фрагменти без справжнього руйнування, утворюючи дрібний пластиковий пил. Ці маленькі частинки зараз широко поширені в ґрунті та воді по всьому світу.

"Хоча більшість очисних споруд значно зменшує кількість мікропластику, повне видалення за допомогою сучасних технологій залишається недосяжним. В результаті багато мікропластику знову потрапляють у навколишнє середовище, ймовірно, транспортуючи інші залишкові шкідливі забруднювачі у стічних водах", - каже старший автор Ун-Джунг Кім, інженер-еколог Техаського університету в Арлінгтоні.

За його словами, люди можуть піддаватися їхньому впливу через такі прості дії, як пиття води, прання або полив рослин, що може призвести до довгострокових серйозних наслідків для здоров’я людини, таких як серцево-судинні захворювання та рак.

Суттєвою проблемою є відсутність універсального визначення того, що вважається мікропластиком, а також відсутність стандартизованих методів вимірювання його присутності у воді.

"Один із способів краще вирішити зростаючу проблему мікропластику – розробити стандартизовані методи тестування", - вважає хімік-еколог Дженні Кім Нгуєн.

Дослідники також наголошують на важливості обізнаності населення. Споживачі можуть вже зараз сприяти вирішенню проблеми, вибираючи одяг та текстиль із низьким вмістом пластику, оскільки мікроволокна є однією з найпоширеніших форм мікропластику.

Джерело: УНН

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Здоров'яСуспільство Загрози та виклики
Останні новини
Останні новини