Коуч з батьківства та захисниця емоційного здоров’я дітей Рім Рауда назвала найнебезпечнішу фразу у вихованні. За її словами, батьки використовують її дуже часто, не розуміючи негативний вплив на нервову систему дитини.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
"Все добре. Нічого страшного не сталося" – ці слова легко вислизають, проговорюються рефлекторно, коли дитина переживає емоційну подію, вони мають заспокоювати, але це не так, пише CNBC Make It, передає OBOZ.UA.
Експертка розповіла, що вона дослідила поведінку 200 дітей, і бачила, як ця фраза, що використовується з добрими намірами, завдає довгострокової шкоди способами, які більшість батьків навіть не усвідомлюють.
"Спочатку вона здається нешкідливою, але це найнебезпечніша фраза у вихованні дітей", – говорить психологиня.
В чому її поганий вплив
Вона вчить дітей сумніватися у власних емоціях
Коли дитина помітно засмучена та чує "У тебе все добре", вона думає: те, що я відчуваю, неправильне, неправдиве. З часом це відокремлює її від внутрішнього емоційного світу та вчить не довіряти власним інстинктам.
Це знецінює їхній досвід, коли вони найбільше потребують вас
Ви можете сказати це з любов’ю, але дитина чує: "Твої почуття не мають значення". Ігнорування – яким би тонким воно не було – вчить, що комфорт і зв’язок доступні лише тоді, коли вони спокійні та зручні. Саме тут починається емоційне придушення.
Це порушує емоційний процес
Емоції призначені для руху по тілу. Коли ми перериваємо цей природний процес передчасним запевненням, ми позбавляємо дітей здатності розпізнавати, називати та регулювати свої емоції. Замість того, щоб розвивати стійкість, ми розвиваємо уникнення.
Це вчить, що любов умовна
Не усвідомлюючи цього, такі фрази, як "у тебе все добре", "перестань плакати", "нічого не сталося" або "не бійся" – змушують дітей вірити, що вони повинні придушувати свої емоції, щоб залишатися прийнятими. А коли любов здається умовною, емоційна безпека – основа психічного здоров’я – починає руйнуватися.
Це може змінити стресову реакцію дитини
Нервова система розвивається через повторювані переживання. Коли дитина засмучена і замість підтримки бачить зневагу її почуттів, тіло засвоює, що висловлювати емоції небезпечно.
Що сказати замість "У тебе все добре"?
Дітям не потрібна допомога – їм потрібно відчувати. І що ще важливіше, їм потрібно знати, що відчувати безпечно, особливо з найближчими. Експертка пропонує потужні альтернативи, які підтверджують їхній внутрішній світ і зміцнюють емоційну силу:
- Я тобі вірю.
- Твої почуття мають сенс.
- Я тут, з тобою.
- Тобі не обов'язково бути добре прямо зараз.
- Я бачив/-ла, що сталося. Як ти себе почуваєш?
На думку психологині, ці фрази не просто заспокоюють. Вони зміцнюють. Вони вчать вашу дитину, що її емоції важливі. Вона може довіряти батькам і цьому світу.
Джерело: OBOZ.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут