У лютому минулого року – без попередження – уряд обмежив програму Homes for Ukraine, яка дозволяє приймати тих, хто тікає від війни. Згідно з цими обмеженнями, українці, які не мають права на постійне проживання у Великій Британії, більше не могли виступати спонсорами інших людей за цією програмою, включно з власними неповнолітніми дітьми, повідомляє ВВС.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Благодійні організації заявили, що це призвело до розриву сімей, а деякі зневірені батьки вдавалися до незаконних шляхів, щоб привезти своїх дітей до Британії.
Вони назвали нові зміни "великим полегшенням" для батьків, які розлучилися зі своїми дітьми, але зазначили, що вони все одно не допоможуть тим, хто змушений розлучитися з іншими членами сім'ї, такими як брати і сестри або батьки.
Понад 190 000 людей прибули до Британії за програмою Homes for Ukraine з моменту її запуску в березні 2022 року після російського вторгнення.
Однак, згідно зі змінами, внесеними в лютому минулого року під керівництвом консерваторів, лише британські чи ірландські громадяни або ті, хто має право на постійне проживання у Британії, можуть виступати спонсорами, які забезпечують людям житло.
Це означало, що українці, які живуть у Британії без права на постійне проживання, більше не могли виступати спонсорами для членів сім'ї, щоб ті могли приїхати до них у Британію.
Виникала юридична колізія, адже чужі дорослі люди з громадянством Британії мали виступати спонсорами для неповнолітніх, а рідні батьки - ні.
Тоді ж закрили програму Ukraine Family Scheme, яка дозволяла українцям приєднатися до членів родини, які вже мали постійне місце проживання у Британії.
Тепер уряд оголосив, що батьки або законні опікуни, які перебувають у Великій Британії за будь-якою з візових програм для українців, можуть подати заявку на спонсорство своєї дитини за схемою Homes for Ukraine.
Валентина (ім'я змінене) подала заявку, щоб її 12-річний син приєднався до неї у Великій Британії в серпні минулого року, але вона залишилася на розгляді, оскільки українцям більше не дозволяли виступати спонсорами своїм дітям.
Вона вперше приїхала до Британії до вторгнення для сезонної роботи на фермі та продовжила візу, коли почалася війна.
Її син перебував у родичів в Одесі, поки вона шукала постійне місце проживання перед тим, як подати заяву, щоб він приєднався до неї.
Валентина пів року не бачила сина і розчулилася після питання про те, як почувається у розлуці з ним.
Вона розповіла BBC, що зміни в правилах дали їй надію, що вони нарешті возз'єднаються.
"Це стане величезним полегшенням для тих батьків, які були розлучені зі своїми дітьми, і нарешті зможуть привезти їх до Британії, щоб возз'єднайтеся в безпеці", - заявила Дора-Олівія Вікол, виконавча директорка Work Rights Centre, благодійної організації, що підтримує мігрантів.
"Однак це не допоможе тим, хто був змушений розлучитися з іншими членами сім'ї, зокрема братами і сестрами, батьками або партнерами", - додала вона.
"Ми знаємо, що у Великій Британії багато українців, які залишили літніх, хворих або рідних з інвалідністю з вірою, що зможуть їх привезти пізніше. Вони стоять перед жорстоким вибором: покинути безпеку Великої Британії, щоб піклуватися про них в Україні, або залишатися в безпеці, наражаючи своїх близьких на ризик", - каже Вікол.
В організації кажуть, що знають про випадки сотень українців, які розлучилися з членами сім'ї та намагаються перевезти їх до Британії.
Settled, інша благодійна організація, яка підтримує українців, які звертаються за візами, повідомила, що деякі сім'ї вдалися до нелегальних шляхів, щоб привезти своїх рідних і не залишати їх у небезпеці.
"Ми просимо Міністерство внутрішніх справ швидше розглянути заявки щодо дітей, які застрягли в українських зонах конфлікту, деякі з яких перебувають у підвішеному стані вже майже рік", - каже Юлія Ісмаїл, радниця благодійної організації з питань імміграції.
"За попереднього уряду були внесені зміни до схеми Homes for Ukraine, згідно з якими батьки не могли виступати спонсорами своїх дітей, щоб ті приєднатися до них у Британії, навіть якщо вони мали відповідне житло", - заявив представник Міністерства внутрішніх справ.
"Ми вжили термінових заходів для вирішення цієї проблеми, що тепер дасть змогу батькам із візами за українською програмою спонсорувати своїх дітей, щоб вони приєдналися до них у Британії. Це стосуватиметься як уже поданих заявок, так і майбутніх заявок", - додав він.
Джерело: ВВС
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут