У своїй публікації він наголошує: замовчування таких ситуацій призводить до порушення прав усіх учасників освітнього процесу — дітей, батьків, педагогів.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Зокрема, йдеться про випадки, коли керівники навчальних закладів не лише не повідомляють про факти булінгу, а й перешкоджають наданню допомоги потерпілим. Батьки дітей-жертв або кривдників іноді отримують пропозицію забрати документи дитини зі школи — таким чином адміністрація намагається “розв’язати” проблему без втручання офіційних структур, пише nus.org.ua.
Однак, як підкреслює омбудсмен, замовчування — не вихід. У низці випадків батьки самі не реагують на дії своїх дітей, не вживають заходів щодо виховання або корекції поведінки.
На сайті освітнього омбудсмена опубліковано матеріал, у якому роз’яснюється:
- якою має бути роль дорослих у ситуаціях насильства і булінгу — від педагогів і керівників до батьків;
- чому важливо повідомляти поліцію про випадки насильства або булінгу, а не вирішувати їх “всередині” школи;
- яка відповідальність чекає на керівника закладу за приховування таких випадків, включно із прикладами судової практики;
- в яких ситуаціях омбудсмен інформує органи про невиконання батьками своїх обов’язків щодо захисту інтересів дитини.
“Чітке дотримання норм законодавства для захисту прав учасників освітнього процесу має бути нормою у роботі всіх керівників закладів освіти. Не слід боятися визнати наявність проблеми — варто зосередити всі ресурси на її подоланні”, — зазначає омбудсмен.
Детальніше — у публікації на сайті освітнього омбудсмена.
Джерело: nus.org.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут