У розпал глобальної поляризації та зростання так званих «культурних воєн» у суспільствах представники Європейського євангельського альянсу (ЄЄА) закликали християн зберігати біблійний погляд, залишатися позапартійними та говорити правду з любов’ю. Християни можуть і повинні брати участь у політичному житті, але не підмінювати віру ідеологією.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише slovoproslovo.info з посиланням на cne.news
Юлія Доксат-Персер, представниця ЄЄА з соціально-політичних питань, у розмові з журналістом Брюсом Барроном наголосила: «Церква має залишатися позапартійною. Індивідуальні християни можуть підтримувати політичні партії, але ми не повинні віддавати партіям нашу повну лояльність. Це вже ідолопоклонство».
За її словами, політична активність має базуватися на біблійних чеснотах — справедливості, милості, відповідальності та правді, а не на партійній доцільності.
Доксат-Персер застерігає християн від участі в конфліктному стилі так званих «культурних війн».
«Нас часто звинувачують у нетолерантності, якщо ми виступаємо за традиційні цінності, такі як захист ненароджених чи підтримка шлюбу між чоловіком і жінкою. І ми можемо відчувати себе атакованими, навіть воювати у відповідь. Але що зробив би Ісус? Він не демонизував людей — навіть тих, хто Його переслідував», — зазначає вона.
Як християни можуть впливати
З любов’ю і повагою. Не варто принижувати опонентів, навіть у питанні принципових розбіжностей. Християни покликані бути посланцями примирення.
Без політичного поклоніння. «Коли ми даємо партії повну відданість, ми ризикуємо змішати Ісуса з ідеологією. Якщо здається, що Ісус — “республіканець”, “ліберал” чи “зелений”, то ми відштовхуємо людей, які не поділяють ці погляди», — наголосила вона.
З біблійним підґрунтям. У сімейних чи соціальних питаннях можуть існувати як ліво-, так і правоцентристські підходи, які базуються на Біблії. Важливо бачити людей, а не лише ярлики.
Вплив на політику: Представники ЄЄА працюють з політиками з різних таборів, уникаючи маніпуляцій. Один з прикладів - представник ЄЄА на зустрічі з чиновником Єврокомісії, який заявив: «Ми тут не говоримо про Бога», відповів: «Ми прийшли говорити про релігійну свободу — ваше завдання якраз це».
Поради християнам в усьому світі: «Не вимикайте новини через страх або втому. Але й не впадайте у паніку чи агресію. Християни мають говорити інакше, мислити інакше, діяти з миром, милістю і принциповістю», — закликала Доксат-Персер.
Вона також згадала про біблійне попередження в 1 Самуїла 8 про небезпеку абсолютної влади, наголошуючи на важливості системи стримувань і противаг.
Культура любові, а не війни — ось відповідь християн на поляризований світ. Наша мета — не перемогти у суперечці, а відобразити Христа. Як зазначає ЄЄА, церква повинна говорити сміливо, але лагідно — бути не ехо політики, а голосом Євангелія.
Джерело: slovoproslovo.info
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут