Нові розвіддані свідчать, що російський президент Володимир Путін міг змінити цілі у війні проти України на більш короткострокові, пише CNN з посиланням на обізнані джерела, передає ВВС.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
За даними американської розвідки, раніше Путін був упевнений, що Росія має перевагу на фронті та достатньо сил, щоб продовжувати війну і повністю захопити Україну.
Тепер він хоче зміцнити позиції на вже окупованих територіях і зосередитись на зміцненні економіки Росії, яка опинилася у складному становищі.
Співрозмовники CNN твердять, що такі зміни грають на руку президенту США Дональду Трампу та його переговірникам, які вважають, що це зробить Кремль більш лояльним.
При цьому деякі американські посадовці, як і раніше, скептично налаштовані щодо Путіна та його заяв про бажання миру. Також існує думка, що навіть якщо Росія погодиться на нинішню версію угоди, Москва може спробувати відновити війну, щоб захопити ще більше українських територій.
"Все залежить від того, що США готові запропонувати, щоб Путін міг не тільки заявити всередині країни про перемогу, а відчув, що досягнув чогось, що вартує того, щоб зробити значну паузу, а потім, пізніше, відновити війну", - цитує CNN своє джерело.
Неназваний європейський посадовець погодився у коментарі CNN, що Москва готова "підіграти" США й обмежити свої найближчі цілі у війні, щоб покращити відносини з Вашингтоном, але "не відмовилася від своїх максималістських воєнних цілей".
На думку чиновника, Кремль сподівається, що після "тактичної паузи зможе поєднати військові, економічні, інформаційні та політичні інструменти для досягнення повних цілей в Україні та за її межами".
"Путін змінив підхід, бо вважає, що на його боці "співчутливий" президент США, який не розуміє, що робить, і більше зацікавлений у швидких перемогах", - заявив Джейсон Кроу, демократ-конгресмен та член комітету з розвідки Палати представників.
За його словами, Путін думає, що можна укласти домовленість, якої просто не будуть дотримуватися.
США все більше сумніваються у добросовісності Путіна
CNN пише, що в американських політичних та розвідувальних колах вже давно сумніваються, що російський президент та його оточення ведуть чесні переговори.
Цього тижня голова комітету Сенату з питань збройних сил Роджер Вікер сказав журналістам, що "настав час ставитися до Путіна як до брехливого воєнного злочинця". Він також нагадав Дональду Трампу, що "не можна дозволити російському лідеру тягнути за собою США".
Про те, що Америка більше не може вдавати, що Путін готовий до миру, пише також Bloomberg.
Як повідомляють численні джерела видання, американські представники запропонували план припинення вогню, за яким Росія зберігає контроль над більшістю нині окупованих українських територій та значне послаблення санкцій. Не виключено, що США офіційно визнають анексований у 2014 році Крим.
Попри таку вигідну пропозицію, Путін, як вказує Bloomberg, не демонструє готовності до припинення бойових дій. Він наполягає на контролі над усіма українськими регіонами, які нині частково окуповані.
На думку видання, США мають більше тиснути на Путіна. Він має вагомі підстави прагнути мирної угоди та боятися тиску з боку Америки, адже, чим довше триває війна, тим більший ризик економічного колапсу та соціальних заворушень в Росії, прогнозують аналітики.
Американські посадовці вже натякнули, що зробили фінальну пропозицію і готові вийти з переговорів, якщо сторони не знайдуть компроміс. Це, на думку авторів статті, краще, ніж укладати фіктивну угоду, яка "винагороджує агресію та провокує майбутні війни".
Як пише Bloomberg, США мають чітко дати зрозуміти Кремлю: у разі відмови від переговорів санкції проти РФ будуть посилені, а військова та розвідувальна підтримка України розширена.
"Будь-яка мирна домовленість має ґрунтуватися на ефективному механізмі стримування агресії. І саме США повинні гарантувати цю безпеку", - резюмує видання.
Скільки часу знадобиться РФ для повного захоплення України - прогноз Заходу
Тим часом аналітик Forbes Девід Акс скептично оцінює прагнення Росії повністю захопити Україну.
Він вказує, що Росія зазнає приголомшливих втрат у людях і техніці, тоді як українські втрати - мінімальні.
На його думку, за нинішніх темпів наступу Кремлю знадобляться сторіччя і десятки мільйонів жертв, щоб повністю захопити українські землі.
Так, у квітні російським військам вдалося захопити близько 176 квадратних км території України. Але це коштувало їм 4800 одиниць техніки та понад 36 600 убитих і поранених бійців.
При цьому українські втрати у квітні були "мінімальними", зазначає аналітик Конрад Музика з польської компанії Rochan Consulting.
Forbes звернув увагу, що Україна займає 233 тисячі квадратних миль, 19% з яких перебувають під російською окупацією.
За нинішніх темпів наступу та втрат росіяни захоплять решту України у 2256 році ціною 101 мільйона жертв. Нині населення Росії становить 144 мільйони.
При цьому приголомшливі втрати в людях і техніці ще не призвели до колапсу російської армії в Україні, зазначає аналітик.
"Росія йде на великі жертви, щоб отримати дуже мало в Україні, але небезпека її не відлякує", - наголошує Девід Акс. Поки що, на його думку, складається враження, що Кремль готовий ризикувати та підвищувати ставки у війні.
Джерело: ВВС
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут