Українці втратять статус тимчасового захисту в Чехії після закінчення війни або перемир’я – голова МВС країни
Допомога під час війни
19.02.2025
Чехія і Польща, яка головує в Раді Європейського Союзу, готують документи, щоб ухвалити це рішення на рівні всього Європейського Союзу

Після завершення війни або перемир’я в Україні Чехія не надаватиме українським біженцям статусу тимчасового захисту. Про це заявив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан, повідомляє SUD.UA з посиланням на novinky.cz.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Українські біженці можуть перебувати в Чехії завдяки тимчасовому захисту, який продовжується на рік.

«Якщо буде припинення вогню або будь-яким чином закінчиться війна, тимчасовий захист для всіх біженців у нашій країні закінчиться вже наступного дня, але вони все одно зможуть залишатися в Чехії певний період часу, наприклад рік або півтора», – вказав він.

Однак протягом цього часу їм доведеться перейти на звичайний режим проживання, тобто той, яким користуються інші іноземці. «До них діяли б ті ж правила, що й до всіх», – пояснив очільник МВС.

Таким чином, вони могли подати заяву на тимчасове проживання або політичний притулок, який міг застосовуватися, наприклад, до людей з окупованої РФ території.

Видання вказує, що таким чином Чехія готується до різних сценаріїв у разі припинення вогню в Україні.

«Ми разом із Польщею, яка головує в Раді Європейського Союзу, готуємо для цього документи. Ми хочемо, щоб це було завершено в найближчі місяці», – сказав Ракушан.

Рішення має бути ухвалене на рівні всього Євросоюзу, оскільки воно також гарантує біженцям тимчасовий захист. «Наше прагнення полягає в тому, щоб приблизний варіант пропозиції обов’язково існував під час польського головування», – зазначив міністр. Польща головує в Раді до кінця червня.

Джерело: SUD.UA

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Допомога під час війниЄвропа та світСуспільство
Останні новини
Останні новини