Вагаєтесь, чи дійсно читання є важливим в епоху гаджетів?
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Ось кілька аргументів від osvita.ua, чому про книги не варто забувати.
У сучасному світі часто можна натрапити на думку, що читання книг є не надто важливим, мовляв, це пережиток минулого.
І дійсно, у світі гаджетів та екранів дуже легко відставити цей простий процес на задній план, адже здається, що є багато інших речей, які можна зробити у вільний час.
Однак насправді навіть в епоху розвитку технологій така звична річ, як читання книг, не перестає бути актуальною.
Щонайменше, одна з переваг читання полягає в тому, що можна дізнатися більше інформації або щось глибше зрозуміти, але, як виявляється, це не єдиний аргумент на користь книжок.
Чому все ж варто брати їх до рук частіше – читайте далі в статті.
Читання сприяє розвитку емпатії
Ми ніколи не зможемо повністю зрозуміти, як це – бути на місці іншої людини. Але завдяки емпатії можна уявити її почуття в певних ситуаціях. Так, захоплюючись книгою, ми починаємо бачити світ очима її персонажів, навіть якщо не погоджуємося з їхніми думками чи діями.
Така практика сприяє розумінню різних точок зору і в реальному житті. Книги дають змогу побачити світ під іншим кутом, навіть якщо ми не завжди поділяємо позицію автора.
Занурення в чужий досвід через читання нерідко змінює наше мислення і ставлення.
Читання розвиває критичне мислення
У сучасному світі, де інформація доступна на кожному кроці, критичне мислення стає незамінною навичкою. Інтернет дає багато даних, але не вчить, як їх аналізувати.
Читання ж допомагає поглибити здатність осмислювати інформацію, оцінювати її та формувати власну думку. До прикладу, діти, які багато читають, вчаться розглядати проблеми з різних ракурсів і знаходити оригінальні рішення. Сюжети книг стають поштовхом для розвитку аналітичних навичок, які можна застосувати до реальних життєвих викликів.
Читання збагачує словниковий запас і покращує навички спілкування
Книги – це невичерпне джерело нових для засвоєння слів і понять. Коли ми читаємо, ми природно засвоюємо нові вирази та способи формулювання думок.
Читання ж уголос може допомогти нам потренувати вимову та розвинути артикуляційний апарат. Окрім того, обговорення книг розвиває навички висловлювання своїх думок і взаємодії в діалозі.
Читання тренує уяву та соціальні навички
Художня література допомагає відчути досвід персонажів і подивитися на життя очима інших.
Науковці стверджують, що під час читання наш мозок активується, як і під час реальних подій. Це дозволяє проживати емоції та вчитися уявляти себе в іншій ролі, що є основою для успішної соціальної взаємодії.
Читання покращує когнітивні здібності
Постійна практика читання тренує мозок, активізує його різні зони та покращує пам’ять і концентрацію.
Вивчаючи складні сюжети або мотивацію героїв, ми вдосконалюємо навички розв'язання проблем і здатність робити висновки.
Читання розширює базові знання
Що більше людина знає, то легше їй сприймати нову інформацію. Це пояснюється тим, що попередні знання формують основу для кращого розуміння складних тем.
А завдяки читанню це розуміння можна сформувати набагато глибше та ширше.
Читання знижує рівень стресу
Читання вважають найкращим способом розслабитися. Навіть шести хвилин може бути достатньо, щоб знизити рівень стресу більш ніж на дві третини.
Дослідження показують, що заглиблення в книжки працює краще та швидше, ніж інші популярні методи розслаблення, наприклад, прослуховування музики, прогулянка чи відпочинок за горнятком чаю.
Фахівці вважають, що цей ефект пов'язаний з тим, що людський розум має зосередитися на читанні, а відволікання зменшує напруження в м’язах і серці.
До речі, працює це розслаблення й на покращення сну. Читання перед сном допомагає мозку розслабитися, а тілу – підготуватися до відпочинку.
Читання покращує пам’ять
Коли ми читаємо, ваш мозок активно кодує та зберігає інформацію, створюючи нові зв’язки між нейронами. Візуалізація сцен, персонажів і деталей історії залучає сенсорні області мозку, покращуючи пам’ять завдяки яскравим уявним образам.
Окрім того, неодноразове повторення слів, фраз і понять під час читання приводить до кращого запам’ятовування та збереження інформації в довгостроковій перспективі.
Читання розвиває навички письма та мовлення
Читання і письмо неможливо відокремити одне від одного. Знайомлячись із різними стилями та жанрами, ми вдосконалюємо свої навички письма.
До того ж, таким чином ми покращуємо мовлення, адже читання та мовлення залучають багато тих самих зон мозку. Занурення в книги є одним із найефективніших способів покращити розпізнавання та розуміння слів, а також дуже сприяє вивченню іноземної мови.
Читання створює відчуття підтримки
Історії, які ми читаємо, допомагають нам усвідомити, що ми не самотні у своїх переживаннях.
Книги є нагадуванням, що ми не перша і не єдина людина, яка має ці переживання.
Незалежно від того, художня це чи документальна література, історії допомагають нам обробити власний досвід – відчути, що нас бачать і розуміють, коли цього бракує в реальному житті.
Джерело: osvita.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут