«Даниїл» – новий біблійний епос на великому екрані
Культура і творчість
22.05.2025
Натхненний Святим Духом проєкт розповість про мужність, віру і чудо у вогняній печі. Команда обіцяє точність, велич і духовну глибину

Коли режисер Даніел Куман розповідає про свій новий фільм «Даниїл», він починає не з вражаючих 1,2 мільйона доларів, зібраних через краудфандинг, і не з екзотичних локацій в Індії. Спершу він говорить про Святого Духа. Про це він розповів у інтерв’ю для The Christian Post.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

«Я не вірю, що можна зняти біблійну історію без Святого Духа. Принаймні достовірну, – каже Куман, засновник студії UnveilTV разом із братами Метью та Ендрю, який також є режисером і продюсером Unveil Studios. – Святий Дух впливає на все: від сценарію до фінального монтажу».

Куман, який разом із братом Метью виступив співавтором сценарію і співрежисером фільму, вважає, що саме Святий Дух є живою силою, яка надихає на правильні рішення, формує оповідь і оживляє біблійну істину на екрані. Він переконаний, що саме відсутність цієї духовної складової призвела до провалу багатьох «біблійних» фільмів у Голлівуді – як-от «Ной» (2014) режисера Рассела Кроу.

«У нашій команді багато людей, сповнених Духа. Тож у нас є Помічник, Провідник, Який допомагає отримувати напрям від Бога і глибше занурюватися в Писання, – пояснює він. – Невдача багатьох фільмів на біблійні теми в тому, що їх не створювали віряни. Вони не мали поваги до Тексту. А це – основа всього».

Сюжет і масштаби

За офіційною інформацією, фільм «Даниїл» розповідає про «перші драматичні місяці вигнання юдеїв до Вавилону», де «Даниїл та його хоробрі друзі проходять випробування у той час, коли вавилонське військо захоплює Єрусалим».

«Під владою хитрого й могутнього Навуходоносора Даниїл, Ананія, Мисаїл і Азарія завойовують його довіру, але водночас наживають небезпечних ворогів, – йдеться в описі. – На кожному кроці наражаючись на небезпеку, історія досягає кульмінації у вогняній печі, де вони повинні зробити остаточний вибір – чи готові вони стояти за істину, навіть перед лицем неминучої смерті».

Цей фільм став одним із найбільш успішних краудфандингових проєктів у християнському кінематографі: $1,2 мільйона яскравий доказ того, що глядачі прагнуть чогось глибшого, за словами Кумана.

«Зрештою, ми всі дуже давно позбавлені якісного християнського контенту, – зауважив він. – Якщо подивитися на кількість фільмів, що виходять у прокат або на стримінгах, лише мізерна частка з них стосується віри, а біблійних стрічок ще менше. Чому немає щонайменше п’ять-десять біблійних фільмів щороку?»

Куман додав, що успіх таких проєктів, як «Обраний» (The Chosen) Далласа Дженкінса чи «Дім Давида» (House of David) від Wonder Project, демонструє зростаючий попит на контент, що ґрунтується на Біблії.

«Ми розробляли фільм «Даниїл» уже кілька років, бо давно зрозуміли, що саме біблійні фільми – те, чого шукає віруюча аудиторія» – сказав він. – І коли ми зробили фільм доступним для краудфандингу, це викликало надзвичайно потужний відгук».

Куман описує стрічку, зняту за участі виконавчого продюсера «Можна тільки уявити» (I Can Only Imagine), як «позачасовий епос про подолання неможливого» – як за масштабом оповіді, так і за духом героїв.

«У моєму списку улюблених фільмів більшість – це саме епоси: «Десять заповідей», «Бен-Гур», «Гладіатор», «Хоробре серце», – зізнається режисер. – Історія Даниїла має той самий масштаб, драму й візуальну велич, аби стати в один ряд із ними»

«Ця вічна історія про подолання неможливого якраз і відображає життя Даниїла та його трьох друзів. Це історія людей, які потрапили у Вавилон – у пекло. А вогняна піч – це ніби пекло всередині пекла, – зазначив він. – У такому місці тобі немає на кого покладатися, крім Господа. І їхня історія віри, повної довіри до Бога посеред неможливих обставин – дійсно глибока».

Зйомки в Індії: Вавилон оживає

Зйомки фільму стартують восени в Індії. Вибір локації був стратегічним: поєднання доступності, логістики, податкових пільг і візуальної схожості з описами стародавнього Вавилону.

Команда зніматиме у приватних, переобладнаних військових комплексах, що стали палацами та курортами з розкішною архітектурою. За словами Кумана, вони передають атмосферу того прекрасного, золотого царства, яким був Вавилон.

«Awesome God» по-новому

Окрім масштабної історії, у фільмі пролунає нова версія легендарного гімну поклоніння “Awesome God” (Наш Бог - Всемогутній Бог) у виконанні Майкла Сміта.

«Це було справжнє Боже керівництво, – каже Кумен. – Ми думали, як передати дух фільму через тизер, і ця пісня ідеально підходить для сцени з вогняною піччю. Це буде епічна, драматична версія – одна з найкращих, які я чув».

Вірність Писанню

Хоча багато голлівудських адаптацій біблійної історії сильно відхиляються від тексту, Куман наголосив, що має намір залишатися вірним Писанню. Стрічка охоплює перші три розділи книги Даниїла. Сценарій переглядали пастори, теологи та біблійні історики.

«Якщо після перегляду фільму у людей не з’явиться бажання відкрити Біблію і перевірити автентичність побаченого, значить ми промахнулися, – сказав він. – Наша мета – викликати голод до Слова, щоб люди самі відкривали книгу Даниїла і Біблію в цілому. Це був би справжній успіх».

За словами Кумана, відгуки вчених-бібліїстів були дуже позитивними: «Один фахівець зі Старого Завіту, знавець івриту, який переглянув сценарій, сказав, що це – найточніший сценарій з усіх біблійних фільмів, які він оцінював».

Кульмінаційна сцена – вогняна піч – була особливо значущою, так як, за словами Кумана, Святе Письмо має потужну кінематографічну силу, незрівнянну з жодним іншим джерелом. «Це велика честь – зобразити її», – каже він.

Він і його команда витратили години, уявляючи, що відчували герої тієї миті: страх, напруження, надлюдську віру. «Жодна людина, окрім Христа, не змогла б увійти в ту піч без страху, – зазначає він. – Тож коли ми додаємо до сцени передісторію, емоції, думки героїв – вона оживає по-особливому».

Плани на майбутнє

Прем’єра фільму запланована на 2026 рік. Куман сподівається, що стрічка отримає широкий розголос – прокат у кінотеатрах, перегляд у домівках і церквах. Більше того – це лише перша частина майбутньої серії фільмів про пророка Даниїла.

«Ми плануємо знімати кілька стрічок, кожна з яких охоплюватиме кілька розділів. Так ми зможемо глибше дослідити текст і показати його в усій повноті», – розповідає він.

«Наша мета – щоб люди відкрили для себе Слово Боже по-новому. А для сучасного покоління цим інструментом є кіно. Люди споживають контент через телефони, кіно і телебачення. Якщо ми наповнимо ці платформи вірою то покажемо, що попит є. І це, в свою чергу, відкриє шлях для нових проєктів у майбутньому», – зазначає Куман.

Джерело: The Christian Post

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Культура і творчістьХристиянський світ
Останні новини
Останні новини