70% дітей в Україні не мають доступу до базових товарів і послуг
Війна
11.07.2025
Інвестиції в критичні послуги та системи для дітей мають вирішальне значення для захисту та побудови майбутнього країни

Близько 70%, або 3,5 мільйона, дітей в Україні нині не мають доступу до базових товарів і послуг, зокрема позбавлені належного харчування та житла. Таке становище засвідчують нові дані, оприлюднені ЮНІСЕФ. До повномасштабної війни, у 2021 році, цей показник становив приблизно 18%.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

Матеріальна нестача — це чіткий індикатор бідності. Вона охоплює відсутність доступу до поживної їжі, відповідного одягу, опалення в домівці, навчальних матеріалів та інших базових потреб. Якщо дитина позбавлена мінімального рівня життя, це негативно впливає на її розвиток, здоров’я, освіту й перспективи в майбутньому, пише unicef.org.

«Війна в Україні продовжує нещадно бити по дітях. Інвестування в них і в послуги, на які вони покладаються, — це найкращий шлях до побудови безпечного майбутнього країни, — зазначила Кетрін Рассел, Виконавча директорка ЮНІСЕФ. — Гуманітарна допомога, що надається зараз, спрямована на задоволення нагальних потреб, водночас сприяючи досягненню довгострокових результатів. Але це не має відбуватися за рахунок інвестицій у відновлення України, що принесе користь дітям сьогодні, а також визначить життя наступних поколінь».

З початку повномасштабної війни вбито або поранено 2786 дітей. Третина українських дітей живе в домівках без працюючих систем водопостачання й каналізації. Майже половина дітей в Україні не мають безпечного місця для гри вдома або надворі. 

Постійні атаки на критичну інфраструктуру — водо- та енергомережі, домівки, школи та лікарні — в поєднанні зі збільшенням рівня бідності призвели до різкого зростання матеріальної нестачі.

Крім того, Україна стикнулася із серйозними демографічними викликами: рівень народжуваності впав на 35%, мільйони жінок і дітей були змушені залишити країну.

Тож безперервний доступ до якісних, інклюзивних соціальних, освітніх та медичних послуг є життєво необхідним для всіх дітей та їхніх родин, особливо для тих, хто проживає поблизу лінії фронту, дітей з інвалідністю, дітей у закладах та прийомних сім’ях, а також внутрішньо переміщених дітей.

«Саме зараз є можливість захистити й підтримати українських дітей — від малюків до підлітків. Від цього залежить майбутнє країни, — наголосила Рассел. — Ми маємо поставити дітей у центр відновлення України — інвестувати в освіту, безпеку, здоров’я та розвиток. Це означає інвестиції в ранній розвиток, якісну освіту та можливості для здобуття молоддю навичок, необхідних їм для успішного майбутнього. Але передусім діти мають бути захищені від страждань. Вони насамперед потребують миру».

Примітка

Показник матеріальної нестачі серед дітей визначає відсутність у дитини доступу до базових товарів і послуг, необхідних для життя на рівні мінімальних соціальних стандартів.

Цей спеціальний показник розраховується раз на три роки на основі даних модуля ЄС-SILC щодо дітей (уперше проведено у 2021 році) та охоплює 17 індикаторів. Дитина вважається такою, що перебуває в умовах матеріальної нестачі, якщо вона не має доступу щонайменше до трьох з цих 17 базових потреб.

ЮНІСЕФ та партнери проаналізували дані з широкого кола джерел, щоб оцінити показники за всіма 17 індикаторами.

Джерело: unicef.org

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики 

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

ВійнаАналітикаЗагрози та виклики
Останні новини
Останні новини