Офіційне голосування заплановано на 29 травня щодо законопроекту, який створює «право на смерть з допомогою», щоб дозволити пацієнтам із «серйозним і невиліковним станом у пізній або термінальній фазі» вводити смертельну речовину. Проте організації, що виступають за життя, і Католицька Церква не здаються.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Про це пише catholicnews.org.ua.
Церква у Франції прокинулася і тепер заохочує вірян тиснути на своїх депутатів, а єпископат розпочинає масштабну кампанію, щоб кинути виклик депутатам. У церквах розвісять плакати із закликами до вірних виступати проти легалізації евтаназії та так званої «допомоги в самогубстві». Давно нічого подібного не було. Конференція єпископату Франції (CEF) опублікувала в Інтернеті доповідь «Кінець життя, евтаназія, допомога при смерті: розуміння закону 2025 року». Це тотальна критика запропонованого закону.
19 травня розпочалася кампанія із заохочення вірних до дій, зокрема тиску на депутатів. «Якщо цей текст буде прийнято 27 травня, він буде одним із найліберальніших у світі, що ставить під загрозу найбільш вразливих і підриває пошану до кожного людського життя», – заявили в єпископській конференції. Ця теза має бути вивішена на плакатах у церквах та під час єпархіальних богослужінь.
«Скажімо «ні» легалізації евтаназії та асистованого самогубства!», «Не мовчимо!», «Телефонуйте депутату!» – такі заклики містяться на підготовленому плакаті-зверненні до вірних. Також є QR-код посилання на сайт єпископату, де розміщена інформація про законопроект.
Французькі єпископи досить голосно висловлюють своє обурення. Наприклад, говорять про «збочену ідею братерства». Таку тезу в інтерв’ю щоденнику “La Croix” у понеділок, 19 травня, висловив віце-президент Конференції Єпископату Вінсент Джорді. Він, посилаючись на висунуту президентом Макроном ідею референдуму з цього питання, вважає, що для того, щоб таке голосування мало сенс, спершу потрібно було б надати суспільству «правдиву інформацію, щоб зменшити атмосферу страху, яку створюють деякі люди».
«Допомога у спричиненні смерті рівнозначна вбивству», — додав кардинал Франсуа-Ксав’є Бюстіль, який назвав перспективу легалізації евтаназії «жахливою».
15 травня релігійні лідери основних релігійних конфесій Франції спільно попередили про «серйозні зловживання» та «радикальні зміни», які, за їхніми словами, може спричинити запропонований закон про «допомогу в самогубстві». Світські організації також виступають проти законопроекту.
Європейський центр права та справедливості (ECLJ) передав скаргу до кількох міжнародних органів, у тому числі до Організації Об’єднаних Націй (ООН): Комітету з прав людей з обмеженими можливостями, незалежного експерта з прав людей похилого віку та спеціального доповідача з питань прав людей з обмеженими можливостями Ради з прав людини. ECLJ хоче нагадати членам Європарламенту, що Франція все ще пов’язана міжнародною правовою базою, яку вони повинні враховувати. Міжнародні норми, принаймні теоретично, абсолютно й без винятку забороняють евтаназію та допомогу в самогубстві.
По-перше, це випливає із заборони вбивства, яка є основою прав людини. Цей принцип був підтверджений, наприклад, після Другої світової війни, коли в Нюрнберзі також були засуджені лікарі за евтаназію інвалідів. ECLJ нагадує, що будь-яка евтаназія, навіть якщо вона представлена як добровільна, є порушенням прав людини.
Європейська конвенція з прав людини також дуже чітко говорить у ст. 2, що «Право кожної людини на життя захищається законом. Ніхто не може бути навмисно позбавлений життя, за винятком виконання вироку суду за правопорушення, за яке законом передбачено таке покарання. Так само стаття 6 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права передбачає, що «кожна людина має невід’ємне право на життя». Навіть якщо декриміналізація евтаназії представлена як «добровільний» акт, він все ще є прямим порушенням цих положень.
ECLJ також вказує на досвід таких країн, як Бельгія та Канада, які після декриміналізації евтаназії призвели до ситуації, в якій вона стала майже неконтрольованою та поширилася на шкоду найбільш вразливим верствам населення, інвалідам та людям похилого віку. Декриміналізація евтаназії призводить не лише до системного порушення прав людини, а й до серйозного культурного та правового регресу, а також нормалізації ліквідації найбільш беззахисних людей, додають експерти Центру.
Нагадується, що Комітет з прав людей з інвалідністю, виходячи з права на життя, рекомендував Канаді скасувати евтаназію для людей з інвалідністю 21 березня 2025 року. Тепер ECLJ хоче попередити цей комітет також щодо Франції. У поданій петиції він закликає ООН ініціювати процедуру звітності та розслідування у всіх країнах, які вже легалізували евтаназію, щоб показати наслідки такого кроку та завадити іншим країнам піти шляхом евтаназії.
Медичні працівники та опікуни також виступають проти закону про «кінець життя» у Франції. 13 травня 29 французьких асоціацій медичних працівників виступили зі спільною критикою запропонованого закону. Він був описаний як «неясний закон», який «розбиває» і «не відповідає дійсності». Це й не дивно, адже вчинок порушує совість і кодекс етики медичного працівника. У тексті, який розглядає парламент, передбачається покласти провідну роль у застосуванні смертоносної речовини для евтаназії та моніторингу правильного перебігу вбивства на лікарів і медсестер…
Новий закон також критикують деякі політики. «Закон про кінець життя ризикує знищити в основному бідних і самотніх людей», – зазначає, наприклад, Філіп Жювен, депутат Республіканської партії від виборчого округу О-де-Сен і лікар за фахом. Він також вказує на можливі зловживання, пов’язані із запропонованими змінами до закону.
Жан-Марі Ле Мене, президент організації Lejeune Foundation, яка підтримує життя, також вказує на небезпеку, яку становить цей закон для людей з обмеженими можливостями, особливо для людей з розумовими вадами. Положення, що містяться в Законі, не передбачають жодних заходів для захисту людей, які не завжди повністю розуміють свої рішення, особливо у фазі хвороби. На жаль, після років ідеологічної «обробки» опір політиків, навіть правих, евтаназії значно послаб.
Позиція Церкви щодо цього зрозуміла, але й суспільний вплив католиків значно знизився. Однак варто нагадати, що президент Єпископської конференції Франції о. Архиєпископ Ерік де Мулен-Бофор звернув увагу президента Еммануеля Макрона на те, що «вибір самогубства та допомога у вбивстві зовсім не є меншим злом», про що він говорив у своїй промові під час свого перебування в масонській ложі GLF. “Ні, пане президенте, такий вибір не є меншим злом. Це смерть, чисто і просто, вибір покинути та відмовитися від допомоги страждаючій людині”, – написав Архиєпископ Реймський у відповідь Макрону. Єрарх також процитував слова Папи Франциска: «Не грайтеся з життям», які він сказав у вересні 2023 року під час візиту до Марселя.
Проте все вказує на те, що парламент проголосує за таке небезпечне рішення, а додатковий закон про паліативну допомогу буде лише «фіговим листком», покликаним приховати прогрес цивілізації смерті. Проте голос Церкви, піднятий з цього приводу, вартий уваги, бо такого тону давно не було чути від єрархії на Сені.
Джерело: catholicnews.org.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут