Вчені виявили, що концентрація мікропластику в мозку значно вища, ніж у печінці та нирках, причому ця концентрація продовжує зростати із року в рік. Результати дослідження, опубліковані в журналі Nature Medicine, викликали серйозне занепокоєння в науковій спільноті, повідомляє NV.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
За останні 50 років кількість пластикових нано- і мікрочастинок у навколишньому середовищі збільшилася в геометричній прогресії. Ці частинки, розміри яких варіюються від нанометра до мікрометра, оточують нас всюди. Однак досі залишається незрозумілим, який вплив вони мають на здоров’я людини.
У рамках нового дослідження вчені застосували інноваційні методи для аналізу розподілу мікро- і наночастинок у зразках тканин печінки, нирок і мозку людей, які померли у 2016 і 2024 роках. Загалом було вивчено 52 зразки мозку.
Результати виявилися шокуючими. Учені виявили пластикові частинки в усіх зразках, причому концентрація в мозку значно перевищувала концентрацію в печінці та нирках. Ба більше, зразки мозку 2024 року містили значно більше мікропластику, ніж зразки 2016 року. Цю ж тенденцію було відзначено і в зразках печінки.
Особливо тривожним є той факт, що у людей з підтвердженим діагнозом деменції концентрація мікро- і нанопластика в мозку була вищою, ніж у людей без цього захворювання.
Автори дослідження наголошують, що отримані результати вказують на зв’язок між наявністю мікропластику в мозку та потенційними наслідками для здоров’я, проте причинно-наслідковий зв’язок поки що не встановлено. Не виключено, що на результати могли вплинути і географічні чинники, оскільки зразки було взято у людей, які проживали в різних регіонах США.
Попри це, вчені впевнені, що необхідні подальші, більш масштабні дослідження для вивчення довгострокових тенденцій накопичення мікро- і наночастинок в організмі людини та їхнього впливу на здоров’я.
Це дослідження стало ще одним тривожним дзвінком, який змушує замислитися про масштаби забруднення довкілля пластиком і про те, який руйнівний вплив це може мати на наше здоров’я в майбутньому.
Джерело: NV
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут