Суспільство часто сприймає догляд за дитиною як особисту відповідальність родини. Але коли в місті не працює дитячий садочок, родина — ВПО, або дитина потребує особливого підходу — відповідальність стає заважкою, зазначають у Мінсоцполітики, передає SUD.UA.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Для цього держава розробила «муніципальну няню».
«Муніципальна няня» — це послуга догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку (або 6-річного віку у визначених випадках), що надається для підтримки батьків, опікунів дитини.
Раніше такою послугою могли скористатися лише батьки, опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки, опікуни, які є особами з інвалідністю I чи II групи та мають дитину до 3-х років.
7 червня Кабінетом Міністрів України було прийнято зміни, якими збільшено вік дітей до 6-ти років та розширено надання послуги для таких категорій:
- ВПО (незалежно від місця проживання);
- сімей, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану садочки не працюють.
Як вона працює?
Батьки (офіційні опікуни) мають самі знайти муніципальну няню, оформити з нею договір та віднести документи у найближче управління з питань соціального захисту населення (УСЗН).
Тобто, оплачують роботу няні спершу батьки. А держава вже компенсує їм частину грошей на основі акту виконаних робіт, де зазначені години догляду та сума витрачених грошей.
Джерело: SUD.UA
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут