Міністерство соціальної політики винесло на громадське обговорення законопроєкт, що спрямований не лише на заохочення народжуваності, але й на підтримку батьків у поєднанні догляду за дитиною з професійною діяльністю або здобуттям освіти.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Цей крок спрямований на стимулювання народжуваності в умовах глибокої демографічної кризи, яка посилилася через війну, соціальні виклики та масову еміграцію, пише vsirazom.ua.
У разі ухвалення законопроєкту буде запроваджено одноразову виплату у розмірі 50000 грн при народженні дитини. Допомога буде доступна на кожну дитину без обмежень щодо черговості народження.
Жінки, які офіційно працевлаштовані та застраховані в системі соцстрахування, зможуть отримувати допомогу в розмірі 100% своєї заробітної плати. Для незастрахованих вагітних запропоновано фіксовану виплату — 7000 гривень.
Також передбачено нову допомогу для відновлення після пологів, яку виплачуватимуть усім жінкам після завершення лікарняного, — триватиме вона до досягнення дитиною 6-місячного віку. Розмір допомоги встановлюватиме Кабмін.
Також з’являється допомога для догляду за дитиною до року, яка виплачуватиметься з 7 до 12 місяця життя дитини одному з батьків, родичу або опікуну, який здійснює догляд.
Окремим напрямом стане програма «єЯсла» — додаткова допомога, якщо після досягнення дитиною 1 року батьки повертаються на роботу чи починають підприємницьку діяльність.
Школярі отримають одноразову грошову допомогу «Пакет школяра», яка покриватиме базові потреби для навчання — одяг, взуття, канцелярію.
Особлива увага в документі — дітям з інвалідністю: передбачено розширення переліку соціальних послуг — від раннього втручання до інклюзивного навчання з асистентами.
Також зберігається практика надання «пакунку малюка» — одноразової натуральної допомоги при народженні дитини.
Джерело: vsirazom.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут