Мінімальна та максимальна пенсія у 2025 році
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Оскільки у 2025 році не буде підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, мінімальний та максимальний розміри пенсій в Україні залишаться на рівні минулого року, пише nv.ua.
Тобто мінімальна пенсія становитиме 2361 грн, а максимальна — 23 610 грн (це 10 прожиткових мінімумів).
Нагадаємо також інші основні показники на 2025 рік:
▪ мінімальна заробітна плата — 8000 грн;
▪ мінімальний розмір допомоги по безробіттю — 1500 грн, максимальний — 8000 грн;
▪ мінімальний розмір ЄСВ — 1760 грн/міс, максимальний — 35 200 грн/міс;
▪ загальний показник прожиткового мінімуму — 2920 грн;
▪ розмір прожиткового мінімуму для працездатних громадян — 3028 грн;
▪ розмір прожиткового мінімуму на осіб, які втратили працездатність — 2361 грн;
▪ розмір прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років — 2563 грн;
▪ розмір прожиткового мінімуму на дітей віком від 6 до 18 років — 3196 грн.
Ті, у кого після досягнення 60 років немає достатнього страхового стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки при наявності стажу від 22 до 31 року.
За наявності страхового стажу від 15 до 21 років, пенсійні виплати призначать в 65 років.
Якщо ж у людини менше 15 років стажу, у віці 65 років вона буде мати право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат.
Яким буде перерахунок пенсій у 2025 році
Індексація пенсій в Україні відбудеться у березні 2025 року. За різними прогнозами, пенсії можуть підвищити від 10 до 17%.
При цьому підвищення торкнеться лише «голої пенсії», без урахування надбавок. Виплати не перераховуватимуть тим, хто оформив пенсію в останні кілька років, оскільки їх виплати вважаються актуальними.
Мінімальна та максимальна допустима сума доплати після проведення індексації - це 100 та 1500 грн відповідно.
У кого з пенсіонерів можуть забрати гроші з рахунків у 2025 році
Стаття 41 Держбюджету на 2025 рік зобов’язує Ощадбанк переказати залишки коштів на пенсійних рахунках внутрішньо переміщених осіб, відкритих у цьому банку, назад у ПФУ.
Це стосується рахунків пенсіонерів-переселенців, зареєстрованих до 24 лютого 2022 року, у двох випадках:
▪ якщо на рахунках не було руху коштів (зняття готівки, безготівкових розрахунків чи переказів) протягом останніх 12 місяців;
▪ якщо такі пенсіонери не пройшли фізичну ідентифікацію протягом шести місяців.
Нагадаємо, що пенсіонери, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року, для продовження виплат можуть пройти фізичну ідентифікацію у будь-який зручний спосіб.
Наразі діє правило, що кошти пенсіонерів, які не пройшли перевірку, будуть накопичуватись на розрахунковому рахунку до моменту проходження ними ідентифікації. Після проходження — пенсію перерахують на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати.
Вікова надбавка до пенсії
У 2025 році виплати збільшаться у тих пенсіонерів, яким протягом місяця виповниться 70, 75 і 80 років. Головна умова — пенсія у людини не має бути вищою за 10 340,35 грн.
Нагадаємо, вікова надбавка виплачується у таких розмірах:
▪ особам, яким виповнилося 70 років, до досягнення 75-річного віку — у розмірі до 300 грн;
▪ особам, яким виповнилося 75 років, до досягнення 80-річного віку — у розмірі до 456 грн;
▪ особам, яким виповнилося 80 років і більше, — у розмірі до 570 грн.
Як пенсіонерам отримати 1000 грн від держави
У 2025 році пенсіонери зможуть отримати 1000 грн у межах програми єПідтримка («Тисяча Зеленського»). Допомога від держави є одноразовою та буде доступна для українців, які перебувають в Україні. Діятиме програма до кінця лютого 2025 року.
Гроші нараховуватимуть на картку Національного кешбеку, яку можна оформити через застосунок Дія або через банк, який є партнером програми.
Пенсіонери та люди з інвалідністю 1 та 2 групи, які отримують виплати через Укрпошту — зможуть отримати допомогу через Укрпошту. Перелік тих, хто може отримати допомогу через Укрпошту, формує Міністерство соціальної політики. Ті, хто увійдуть у перелік на отримання коштів через Укрпошту, не можуть подати заявку через Дію.
Витратити кошти вони зможуть також через Укрпошту — на оплату комунальних послуг чи придбання товарів українського виробництва.
Отримані гроші можна витратити до кінця 2025 року. Зняти готівку з картки Національний кешбек не можна.
Виплати ВПО: що буде з допомогою у 2025 році
У 2024 році внутрішньо переміщеним особам, які перебувають у найбільш складних життєвих обставинах, Уряд продовжив виплати ще на 6 місяців — до лютого 2025 року.
Автоматично без додаткового звернення виплати отримуватимуть найбільш вразливі категорії переселенців, які не мають змоги працювати:
▪ пенсіонери, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 грн;
▪ люди з інвалідністю I чи II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
▪ діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування віком до 23 років, а також батьки-вихователі і прийомні батьки.
Допомога для громадян, які проживають в Україні і мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить:
▪ для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 грн;
▪ для інших осіб — 2000 грн.
Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця.
Згідно із Законом України Про Державний бюджет України на 2025 рік, на соціальний захист українців, які потрапили у складні життєві обставини, передбачено 81,8 млрд грн. Зокрема, передбачено збереження у 2025 році виплати на проживання для ВПО як кризової виплати, яка є частиною підтримки Уряду для внутрішньо переміщених осіб.
Кому потрібно писати нову заяву на виплати
Інші категорії ВПО теж можуть отримувати допомогу від держави. Це стосується:
▪ родин з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій, або ж в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змогу вчитися офлайн;
▪ родин, де один з членів сім'ї доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною;
▪ малолітніх дітей до 14 років, які прибули без супроводу батьків (за заявою особи, яка перебуває у родинних відносинах);
▪ вагітних жінок, починаючи з 30 тижня вагітності.
Такі категорії ВПО можуть у 2025 році подати спеціальну заяву на призначення або продовження виплат.
Також за заявою допомога може бути продовжена тим переселенцям, які досягли 60 річного віку та не мають права на пенсійну виплату, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не перевищує 9444 грн (дата переміщення не має значення).
Що зміниться у призначенні субсидії у 2025 році
Для вирішення проблем з відключеннями електроенергії, тепла чи водопостачання, а також щоб підтримати українців з невеликими доходами, у законодавстві сталися певні зміни у призначенні субсидії. Зокрема:
▪ на період дії воєнного стану, якщо родина споживала значно менше електроенергії через її відключення, субсидія чи пільга на ЖКП виплачуватиметься у раніше встановленому розмірі, тобто не зменшуватиметься;
▪ граничний розмір покупки, який обмежує призначення субсидії збільшено з 50 до 100 тисяч грн;
▪ при цьому, якщо людина чи родина придбала генеруючу установку, яка вироблятиме електроенергію та допомагатиме підтримувати нормальне життя в умовах війни, — її придбання вартістю до 150000 грн або разовий платіж в розмірі до 150000 грн за кредитом на придбання такої установки не буде враховуватись при призначенні субсидії.
Субсидії на оренду житла для ВПО
У січні 2025 року субсидії на оренду житла будуть доступні для родин, які витрачають на оренду понад 20% сукупного доходу.
Скористатись субсидією на оренду житла зможуть ВПО, які перемістились до будь-якого регіону, підконтрольного Уряду України.
Щоб отримати таку субсидію, ВПО мають укласти договір з орендодавцем та зареєструвати його в базі Пенсійного фонду України.
Надання субсидії на найм житла не обмежуватиме ВПO в отриманні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Що буде з тарифами у 2025 році
У 2025 році тарифи на електроенергію, газ, гарячу воду та опалення не змінюватимуться до завершення опалювального сезону. Нагадаємо, що мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення, запроваджений через воєнний стан, діятиме і у цьому опалювальному сезоні.
Зокрема, ціна на централізоване опалення для більшості побутових споживачів залишатиметься на рівні 1654,41 грн/Гкал.
За світло ми й надалі платитимемо 4,32 г рн/кВт-год. Цей тариф діятиме до кінця квітня. Натомість з 1 червня тарифи на електроенергію для побутових споживачів можуть зрости до 6,64 грн/кВт-год, а протягом найближчих 2−3 років — до 9 грн. Подальше підвищення тарифів пов’язане з вимогами МВФ, які передбачають вирівнювання їх до ринкового рівня.
Ціна газу для побутових споживачів, які користуються послугами Нафтогазу, залишатиметься на рівні 7,96 грн за кубометр до кінця квітня 2025 року.
Джерело: nv.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут