Згідно з інформацією польського Управління у справах іноземців, Польща надає притулок громадянам України на підставі Закону від 12 березня 2022 року. Починаючи з липня 2023 року, кількість заявок від українців значно збільшилася, особливо від чоловіків, що призвело до подовження термінів розгляду справ — до 15 місяців.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
“Більшість заявників-чоловіків посилаються на страх перед війною та мобілізацією в Україні. Однак важливо зазначити, що побоювання мобілізації та виконання інших громадянських обов’язків не є достатньою підставою для надання статусу біженця чи додаткового захисту”, — повідомили в Управлінні, пише ukrainepuls.com.
Польські чиновники також висловлюють занепокоєння щодо діяльності певних посередників, які переконують українців, що отримання тимчасового захисту — найкращий спосіб легалізувати перебування в Польщі. Таку діяльність можуть розцінювати як зловживання системою міжнародного захисту, що в разі відмови може призвести до примусового повернення до України.
Варто зазначити, що більшість заявників звертаються з причин, для яких вже існують інші механізми захисту та допомоги, тому такі заяви часто визнаються необґрунтованими.
Що важливо знати про нову процедуру співбесід
Заяви про надання міжнародного захисту розглядаються індивідуально на основі актуальної інформації про:
- безпекову ситуацію в Україні та окремих регіонах;
- заходи української влади щодо захисту цивільного населення;
- можливості реалізації громадянських прав.
Управління у справах іноземців підкреслює, що значна частина території України надійно захищена від наслідків війни: державні служби працюють, сфера послуг і торгівлі розвинена, транспортна система функціонує, а громадяни мають свободу пересування та вибору місця проживання в межах країни.
“Усі іноземці, які подають заяви на міжнародний захист, обов’язково проходитимуть співбесіду в Управлінні у справах іноземців, під час якої вони повинні надати вичерпні пояснення щодо причин свого звернення”, — наголошують у відомстві.
Польські чиновники також зазначають, що кожна процедура надання міжнародного захисту спрямована на перевірку, чи має заявник обґрунтовані побоювання щодо повернення до країни походження через загрозу переслідування або ризик зазнати серйозної шкоди.
Джерело: ukrainepuls.com
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут