Радіо допомагає духовному пробудженню серед ромів в Україні
Християнський світ
30.06.2022
Війна в Україні триває вже більше чотирьох місяців. Розриваються стосунки, поранені душі, а в країні залишаються бомбардовані міста та села. Потреба в зціленні та надії велика. З цієї причини TWR Україна, місцева партнерська організація Trans World Radio (TWR), виробляє новий контент, який поширюється через радіо та соціальні мережі

Цей контент має на меті охопити не лише український народ, а й ромські громади в країні.

Приєднуйтесь до нашої групи у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні для християн новини!

Про це пише svitogliad.com з посиланням на Євангельський фокус.

Хоча більшість ромів переважно проживають у центральних та південно-східних регіонах Європи, за неофіційними оцінками, в Україні проживають від 200000 до 300000 ромів. Серед них тисячі відданих християн. Незважаючи на складні та часто погані умови, в яких живуть роми, багато з них прагнуть використовувати сучасні технології. Це означає, що TWR Україна має можливість зв’язатися з ними за допомогою різноманітних комунікаційних платформ.

Досягти ромів вісткою Євангелія, яка змінює життя, часто не вдається, вивчаючи їхню мову та традиції. Насправді може статися так, що виникне негативна реакція рома. Чому? Тому що він чи вона відчуває підозру і навіть загрозу через інтерес нерома до їх іноземної мови та культури. Отже, який спосіб без загрози ділитися євангелією з ромами? Воно йде зсередини, тобто місцеві віруючі роми розповідають власну історію про те, як Господь змінив їхнє життя.

Табор іде в рай

Такі історії також є основою радіопрограм TWR Україна для ромів під назвою «Табор іде в рай». Олена Марчук розпочала цей проект у 2013 році, і сьогодні випущено понад 500 програм. У 2020 році ведучим програм став перекладач, викладач грецької мови та знавець ромської культури Сергій Березовський.

Кожна програма триває 15 хвилин і охоплює різні теми, починаючи від оновлення християнського служіння, закінчуючи свідченнями та темами, що представляють місцевий інтерес, і програмами, присвяченими християнському богослужінню ромів. Епізоди спеціально розроблені для ромів, їх менталітету та характеру. Програми прості, а також містять чітке та зрозуміле євангельське послання із закликом до покаяння.

Йосиф Лакатош, пастор ромської громади в Мерефі, багато разів брав участь у записах програм, відповідаючи на запитання слухачів або беручи інтерв’ю для програми. «Програми важливі для нас, тому що ми беремо участь у їх створенні, – каже він. – Вже багато років наша сім’я приймає радіодикторів, і іноді вони залишаються з нами на кілька днів». 

Дружина Йосифа додає: «Нас радує, що багато передач про віруючих ромів Закарпаття. Цікаво почути, як наші родичі розповідають про своє навернення, а самі програми привабливі».

Один слухач написав команді: «Привіт, Сергій Березовський, ми вітаємо вас і благословляємо на цю нелегку роботу. З великим інтересом слухаємо програму «Табор іде в рай». […] Ви розповідали нам про Біблію, ви розповідали нам про Бога. Щиро дякую за це. Продовжуйте розповідати нам про ці речі і будьте здорові».

Слухати, як і коли хочеш

«Твбор іде в рай» доступний на різних медіа-платформах, наприклад, через Інтернет, компакт-диски, медіа-приймачі та через радіомовлення на середніх хвилях. Це не тільки охоплює ширшу аудиторію, але й полегшує віруючим ромів можливість ділитися цими програмами з іншими, будь то їх сім’я, друзі та інші в їхніх часто тісно згуртованих спільнотах.

Наприклад, до війни в одній церкві на сході Луганщини було служіння, де брали компакт-диски з програмами і роздавали їх ромам. Було виготовлено та розповсюджено понад сотню копій, що справило великий вплив.

Роми, які ще не знають Христа, все ж часто охоче слухають передачу, незалежно від того, чи чули вони його від родича-християнина чи з власної ініціативи.

Наприклад, ромська жінка Ніна написала команді: «Мені принесли диск із записами програм. Які там чудові пісні і про Бога, і наші народні. Іноді я прибираю вдома, слухаючи компакт-диск. А мені подобається, що вони не тільки співають про Бога, а й говорять про це!»

Аудиторія програми охоплює не лише самих ромів. Сюди також входять люди, які живуть у громадах із великою кількістю ромських верств населення, або ті, хто цікавиться ромською культурою, і ті, хто працюють у тих громадах.

З початком війни багато чого довелося змінити і змінилося. Команді довелося покинути свої домівки. Але, на щастя, команда змогла повернутися до роботи, виробляючи програми, супроводжуючи слухачів і допомагаючи ромам отримати надію в цей важкий час. Духовне пробудження в ромській громаді є неминучим явищем нашого часу. Але, як вважають самі роми, це пробудження – це лише початок, навіть через труднощі та труднощі!

Анна Лаура Віссе 

Джерело: svitogliad.com

Фото

Перегляньте цікаві новини:

Надихаючі історії

Все для сімей

Загрози та виклики

Молоде життя

Каталог ютуб каналів церков

Найбільша карта церков України

Більше рубрик та новин тут

Християнський світ
Останні новини
Останні новини