Університети у США давно нав’язували як викладачам, так і студентам цю ліворадикальну політику. Проте останнім часом американські коледжі все частіше відмовляються від лгбт-пропаганди.
Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!
Ще до того, як Верховний суд виніс рішення проти позитивних дій в університетах, 62% американців були проти вступу до коледжів за програмою DEI. Принаймні 12 штатів, у тому числі один з губернатором-демократом, за останні кілька років розправилися з DEI у своїх вищих навчальних закладах, пише vsirazom.ua.
У 2024 році сім штатів підписали законодавство проти DEI або позбавили його фінансування в університетах — Алабама, Айдахо, Айова, Індіана, Канзас, Юта та Вайомінг. Ці штати приєдналися до Флориди, Північної Кароліни, Теннессі, Техасу та Північної Дакоти, які також виступили проти DEI.
«Розмаїття, справедливість та інклюзія» (DEI) — це організаційні рамки, які начебто прагнуть сприяти «справедливому ставленню та повній участі всіх людей в організаціях». Програма націлена на «залучення до роботи кожного, незалежно від віку, гендерної ідентичності, раси, сексуальної орієнтації, фізичних чи розумових здібностей, етнічної приналежності та досвіду».
Тобто ініціатори програми прагнуть зобов’язати організації наймати на роботу людей, які начебто піддавалися дискримінації на основі ідентичності. Це стосується навіть тих людей, які не мають досвіду та не вміють виконувати роботу, на яку претендують.
У квітні минулого року губернатор Канзасу, демократ Лора Келлі, дозволила законодавчому органу прийняти новий закон. Він націлений на штрафування державних університетів на 10000 доларів США, якщо вони використовують політику DEI при наймі викладачів або прийомі студентів. «Хоч у мене є занепокоєння щодо цього законодавства, я не вірю, що поведінка, зазначена в цьому законодавстві, має місце в наших університетах», — сказав Келлі щодо законопроєкту.
У штаті Юта губернатор Спенсер Кокс, республіканець, підписав законопроєкт, який забороняє університетам мати програми, практики або обов’язкові тренінги «розмаїття, справедливості та інклюзії». У законі йдеться, що така «дискримінаційна» практика включає твердження, що «меритократія за своєю суттю є расистською або сексистською» або, що «особа, в силу характеристик особистості, несе відповідальність за дії, скоєні в минулому іншими особами з такою самою ідентичністю».
У жовтні набув чинності новий закон Алабами, який забороняє офіси DEI в державних університетах, шкільних системах загальноосвітніх шкіл і державних установах. У відповідь три кампуси Університету Алабами закрили свої офіси DEI. Закон Алабами також вирішує «проблему туалету» для транссексуалів. Він вимагає, щоб туалети в державних університетах позначалися на основі біологічної статі з покараннями за порушення.
У березні штат Індіана прийняв закон, який забороняє університетам вимагати від співробітників і студентів заяви про «розмаїття». Закон також вимагає, щоб університети мали політику, згідно з якою викладачі не можуть отримати посаду, якщо вони не заохочували «вільне самовираження та інтелектуальне розмаїття» або не навчали студентів політичних поглядів, не пов’язаних з їх заняттями. Він також наказує університетам вивчити способи сприяння найму «недопредставлених» студентів, а не лише студентів із меншин.
У травні Айова прийняла закон, який забороняє трьом державним університетам мати офіси DEI або вимагати від будь-кого подавати заяву DEI. Зокрема, позбавлено фінансування офісу DEI в Університеті Вайомінгу, який отримав 1,73 мільйона доларів.
Ряд інших штатів заборонили певну політику DEI до 2024 року. Закони проти DEI забороняють університетам давати квоти для студентів або викладачів на основі їхньої ідентичності. Також більшість штатів повністю припинило фінансування програми DEI у вишах. Кілька інших штатів також запропонували закони проти DEI, але поки що вони не мали успіху.
Джерело: vsirazom.ua
Перегляньте цікаві новини:
Найбільша карта церков України
Більше рубрик та новин тут